Pa tālruni ārpus ģimenes ārsta darba laika var saņemt medicīniskus padomus

[ A+ ] /[ A- ]

No 1. maija Veselības norēķinu centrs nodrošinās Latvijas iedzīvotājiem iespējas ārpus ģimenes ārstu darba laika saņemt medicīniskus padomus par vienkāršām veselības problēmām, kuru risināšanai nav nepieciešama neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšana.

Medicīniskos padomos iedzīvotājiem sniegs pieredzējuši ģimenes ārsti un ārsta palīgi darba dienās no pulksten 18.00 līdz pulksten 8.00 no rīta, bet brīvdienās un svētku dienās – visu diennakti.

Ģimenes ārstu konsultatīvais tālrunis 66016001 ir Veselības ministrijas un Veselības norēķinu centra organizēts medicīnisko padomu tālrunis, kura darbība tiks nodrošināta Sociālās drošības tīkla stratēģijā paredzēto finanšu līdzekļu ietvaros. Ieviešot Ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni, tiks rasta iespēja iedzīvotājiem sniegt medicīniskus padomus, kā rīkoties vienkāršu saslimšanu gadījumos, tādējādi atslogojot neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu un slimnīcu uzņemšanas nodaļas.

Ar plašāku informāciju iedzīvotāji var iepazīties Veselības norēķinu centra mājas lapā www.vnc.gov.lv vai arī zvanot uz Veselības norēķinu centra bezmaksas informatīvo tālruni 80001234 darba dienās no pulksten 8.30 līdz 17.00.