Paši vien veidojam nakts tusētāju paaudzi

[ A+ ] /[ A- ]

Aizvadītajā sestdienā biju skaistajā «Bellacord» šovā Ikšķilē, kur, skanot pēdējai dziesmai, jauni un veci, sveši un savējie, sadevušies rokās, cēlās kājās un dziedāja līdzi. Mājupceļā ielūkojos, kāda noskaņa valda izdaudzinātajā «Putu ballītē», kas notika pie tirdzniecības centra «Dauga».

Lai gan jau tuvojās pusnakts, jaunieši, kuriem pēc skata noteikti vēl nebija pat 16, devās uz pasākumu, lai, neraugoties uz vēso laiku, mīcītos pa putām. Apmeklētājus modri uzraudzīja policija, bet katram jau blakus neizstāvēsi, un daži tomēr pamanījās apreibināties. Tonakt likumsargi par dažādiem pārkāpumiem, arī atrašanos krietnās promilēs, aizturēja 11 bērnus vecumā no 12 līdz 15 gadiem. Šie jaunieši īpaši piesaistīja policijas uzmanību, bet faktiski ņemt ciet varēja katru otro, jo Ogres novada domes saistošie noteikumi paredz, ka jaunieši, kas nav sasnieguši 16 gadu vecumu, šajā laikā nedrīkst atrasties ārpus mājām bez vecāku pieskatīšanas. Tieši tā. Par bērniem, pirmkārt, atbild viņu vecāki. Taču, dodot atļauju šāda pasākuma rīkošanai, bija jāizvirza stingrākas prasības arī organizatoriem, lai liegtu iespēju ballītē iekļūt tiem, kas tur vēl nedrīkst atrasties. Vēl jo vairāk tāpēc, ka, neraugoties uz aizliegumu pasākuma laikā tirgot alkoholiskos dzērienus, tie, kas meklēja, tos arī atrada. Organizatoriem bija izveidojusies veiksmīga sadarbība ar «Čilli picu», kas, pieskaņojoties pasākumam, pagarināja darba laiku un, protams, uz šo iestādi aizliegums tirgot alkoholu neattiecās. Picērijā varēja iekļūt vien ballītes apmeklētāji, kas, pēc pašu organizatoru pieteikuma, bija vecumā, sākot no 16 gadiem.

Kāpēc visu to rakstu? Man nav nekas pret jauniešu atpūtu. Neapšaubāmi, arī viņiem vajadzīgas izklaides, bet vai tādēļ šādas ballītes, kur jau iepriekš zināms, ka apmeklētāju pamatmasa ir nepilngadīgas personas, jārīko nakts melnumā? Visam ir savs laiks un vieta. Dodot zaļo gaismu šādiem pasākumiem, paši vien veidojam jauno tusētāju paaudzi, kura diemžēl izklaidēties un atpūsties prot vien naktī.