Par bērnu «nedarbiem» jāatbild viņu vecākiem

[ A+ ] /[ A- ]

Ogres novada pašvaldības policijas priekšnieks Uģis Ulmanis informē, ka aizvadītajā nedēļā Ogres novada pašvaldības policijas darbinieki vairāku bērnu vecākiem sastādījuši administratīvo pārkāpumu protokolus par bērnu aprūpes pienākumu nepildīšanu.

U.Ulmanis stāsta, ka 16.septembrī ap pulksten 19 Ogres novada pašvaldības policijas darbinieki saņēma izsaukumu uz Vidus prospektu 1 Ogrē, kur veikalā «Maxima» aizturēti trīs mazgadīgi zaglēni. Ierodoties norādītajā adresē, likumsargi konstatēja, ka veikala apsardzes darbinieks aizturējis trīs mazgadīgas personas, kas bija nozagušas šokolādes un citus saldumus. Aizturētie bija četrus gadus veca meitene, un divi – sešus un septiņus gadus veci zēni. Veikala darbinieki zināja stāstīt, ka «nogaršot» un nozagt konfektes zēnus pamudinājusi tieši mazā meitenīte… Kā tika noskaidrots, bērni nav vienas ģimenes locekļi un uz veikalu atnākuši no Mālkalnes prospekta, kur ir viņu dzīves vieta. Veikala vadība pret mazajiem zaglēniem pretenzijas neizvirzīja, taču bērnu vecākiem būs jāatbild saskaņā ar Administratīvo pārkāpumu kodeksa 173.panta 1.daļu, kas par bērna aprūpes pienākumu nepildīšanu paredz izteikt brīdinājumu vai uzlikt naudas sodu līdz 100 latiem.

U.Ulmanis norāda, ka šādi gadījumi, kad bez pieskatīšanas tiek atstāti mazgadīgi bērni, kļūst aizvien vairāk. Pašvaldības policijas priekšnieks aicina neatstāt bērnus bez uzraudzības ne uz ielas, ne arī mājās, jo šāda attieksme var radīt dažādus sadzīviska rakstura nelaimes gadījumus.

Par bērna aprūpes pienākumu nepildīšanu saskaņā ar Administratīvo pārkāpumu kodeksa (APK) 173.panta 2.daļu būs jāatbild arī kāda pusaudža vecākiem. Un šajā gadījumā, ja bērns veicis sīko huligānismu, vecākiem paredzēts brīdinājums vai soda nauda no 50 līdz 150 latiem. Kamēr vecāki bija darbā, pusaudzis atrada visai oriģinālu izklaidi – apmētāja ar olām un ūdens maisiņiem garāmbraucošās mašīnas. Likumsargus izsauca sieviete, kuras auto bija cietis minētā pusaudža rīcības rezultātā. Puisis savas darbības nepārtrauca pat tad, kad notikuma vietā ieradās likumsargi – un uz kāda auto nometa ar ūdeni pildītu maisiņu. Uz policistu aicinājumu atvērt durvis zēns nereaģēja un lūdza likumsargus ierasties vakarā, kad mājās būs viņa māte, ko policisti, protams, arī izdarīja. Protams, arī šī zēna vecākiem sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols.

Abas lietas izskatīs Ogres novada domes Administratīvā komisija.