Par bruņotu laupīšanu lauku mājā Rembatē aizturēti trīs vīrieši

[ A+ ] /[ A- ]

Par bruņotu laupīšanu lauku mājā Rembatē aizturēti trīs vīrieši

Dzintra Dzene

 

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 2.biroja 1.nodaļas darbinieki aizdomās par šā gada 3.janvāra naktī notikušo bruņoto laupīšanu lauku mājā Rembatē aizturējuši trīs vīriešus, kuriem 7.janvārī ar tiesas lēmumu kā drošības līdzeklis piemērots apcietinājums.

Policijas darbinieki informē, ka divas personas – 1998. un 2002. gadā dzimis vīrietis – aizturēti Valmieras novadā, bet trešā persona – 1962. gadā dzimis vīrietis – notverts Rīgā. 7.janvārī tiesa visiem aizturētajiem piemēroja drošības līdzekli apcietinājumu.

«OVV» jau rakstīja, ka 2.janvārī kādā lauku viensētā Rembatē dienas laikā ieradies vīrietis un interesējies, vai mājas iedzīvotāju rīcībā nav senlietas, un izteicis vēlmi tādas uzpirkt. Saņemot atteikumu, devies projām. Taču ap pusnakti šajā adresē ieradušās nu jau trīs personas, izsitot loga rūti, iekļuvušas mājā un, piedraudot ar šaujamierocim līdzīgu priekšmetu, kā arī pielietojot fizisku spēku – nodarot mājas saimniecei miesas bojājumus, nolaupījuši dažādus priekšmetus, tostarp, senlietas, televizoru, gleznas un citus priekšmetus.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Ogres policijas iecirknī tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 176.panta otrās daļas – par laupīšanu, ja tā izdarīta ievērojamā apmērā un ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, un ja tā izdarīta, iekļūstot telpā. Kriminālprocess tālākai izmeklēšanai tika nodots Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 2.biroja 1.nodaļas amatpersonām.

Veicot operatīvos meklēšanas pasākumus, Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 2.biroja 1.nodaļas (laupīšanu novēršana un atklāšana) amatpersonas noskaidroja iespējamās vainīgās personas, divas 5.janvāra vakarā, kā jau iepriekš minēts, aizturēja Valmieras novadā, bet trešo personu 6.janvāra naktī aizturēja Rīgā, Bolderājas mikrorajonā. Tālākās pirmstiesas izmeklēšanas gaitā likumsargi noskaidroja nolaupīto mantu atrašanās un realizācijas vietas, kur, veicot procesuālās darbības, tās izņemtas.

Aizturētās personas par mantiska rakstura noziedzīgiem nodarījumiem jau iepriekš nonākušas policijas redzeslokā.

Valsts policijas darbinieki izsaka pateicību iedzīvotājiem, kuri ziņoja un sniedza izmeklēšanai noderīgu un vērtīgu informāciju, tādējādi sekmējot šī nozieguma atklāšanu.

Valsts policijas darbinieki aicina iedzīvotājus būt vērīgiem un uzmanīgiem, ja lauku viensētās ierodas nepazīstamas personas, kuras piedāvā iegādāties vai nopirkt sadzīviskus priekšmetus. Tāpat pamanot aizdomīgas personas un automašīnas, kurās esošās personas, iespējams, novēro mājokļus, Valsts policija aicina nekavējoties ziņot likumsargiem, zvanot uz tālruni 110.

Likumsargi atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet! Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!