Par jaunizveidotās Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētāju ievēl Egilu Helmani

[ A+ ] /[ A- ]

Foto no Ogres novada pašvaldības arhīva 23 jaunievēlētie Ogres novada domes deputāti jaunajā Ogres Centrālajā bibliotēkā 1.jūlijā pulcējās uz savu pirmo sēdi, saņemot deputātu apliecības un apsveikumus. Pirmajā rindā (no kreisās) Jānis Siliņš, Jānis Iklāvs, Dace Nikolaisone, Dace Kļaviņa, Dace Māliņa; otrajā rindā (no kreisās) Andris Krauja, Edgars Gribusts, Mariss Martinsons, Jānis Lūsis, Dzirkstīte Žindiga, Egils Helmanis, Liene Cipule, Ilmārs Zemnieks; trešajā rindā (no kreisās) Indulis Trapiņš, Valentīns Špēlis, Artūrs Mangulis, Atvars Lakstīgala, Jānis Kaijaks, Dainis Širovs, Pāvels Kotāns, Raivis Ūzuls; ceturtajā rindā (no kreisās) Toms Āboltiņš, Gints Sīviņš.

Par jaunizveidotās Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētāju ievēl Egilu Helmani

Dzintra Dzene

Vakar, 1.jūlijā, uz savu pirmo sēdi sapulcējās jaunievēlētās Ogres novada pašvaldības domes deputāti, kuri saņēma deputātu apliecības un apsveikumus, sākot pildīt jaunos amata pienākumus. Sēdes laikā  ievēlēja arī jaunā Ogres novada domes priekšsēdētāju. Turpmākos četrus gadus Ogres novada pašvaldības vadības grozi uzticēti no Nacionālās apvienības saraksta ievēlētajam un visvairāk vēlētāju balsu ieguvušajam Egilam Helmanim, kurš arī līdz šim apliecinājis sevi kā spējīgu un atbildīgu pašvaldības vadītāju.  

Pirmā jaunievēlētās Ogres novada pašvaldības domes sēde, kas 1.jūlijā bija jāsasauc, pamatojoties uz Pašvaldības domes vēlēšanu likuma 45.panta pirmo daļu un Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likuma pārejas noteikumu 2.punktu, notika Ogres Centrālās bibliotēkas konferenču zālē.

Sēdes sākumā Ogres novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Nikolajs Sapožņikovs sniedza ziņojumu par Ogres novada pašvaldības domes vēlēšanu rezultātiem, aicinot 23 jaunievēlētos deputātus saņemt deputātu apliecības. Domē ievēlēti un darbu uzsāk 18 vīrieši un piecas sievietes.

«OVV» jau rakstīja, ka Ogres novadā pašvaldību vēlēšanās pārliecinoši uzvarējis E.Helmaņa pārstāvētais Nacionālās apvienības «Visu Latvijai!» – Tēvzemei un Brīvībai/LNNK», Latvijas Zemnieku savienības un Latvijas Zaļās partijas apvienotais saraksts, iegūstot 48,49 procentus vēlētāju balsu jeb 13 no 23 deputātu mandātiem.

Ogres novada domē no Nacionālās apvienības saraksta ievēlēts tā līderis Egils Helmanis, ievēlēti arī Gints Sīviņš, Dainis Širovs, Dzirkstīte Žindiga, Artūrs Mangulis, Atvars Lakstīgala, Jānis Siliņš, Ilmārs Zemnieks, Jānis Iklāvs, Andris Krauja, Dace Nikolaisone, Jānis Kaijaks un Pāvels Kotāns.

Vēl piecas partijas Ogres novada domē ieguvušas katra pa diviem deputātu mandātiem.

«Jauno Vienotību», kas ieguvusi 9,31 procentu vēlētāju balsu, Ogres novada domē pārstāv Liene Cipule un Dace Kļaviņa. No Latvijas Reģionu apvienības (8,99 procenti vēlētāju balsu) domē ievēlēti Mariss Martinsons un Toms Āboltiņš, no «Kustības «Par!»» (6,62 procenti) – Jānis Lūsis un Edgars Gribusts. Savukārt «Latvijas attīstībai» un Vidzemes partijas apvienoto sarakstu (5,90 procenti) pārstāv Raivis Ūzuls un Dace Māliņa, bet no «Nacionālās savienības «Taisnīgums»» (5,88 procenti) Ogres domē ievēlēts Indulis Trapiņš un Valentīns Špēlis.

Pārējie seši («Apvienība Iedzīvotāji», Jaunā konservatīvā partijas, «Saskaņa» sociāldemokrātiskā partija, Politiskā partija «KPV LV», «Latvijas Krievu savienība»un «Jaunā Saskaņa») no 12 sarakstiem, kuri cīnījās par vietu Ogres novada domē, nav spējuši pārvarēt piecu procentu barjeru.

Egilu Helmani Ogres novada domes priekšsēdētāja amatam izvirzīja kādreizējais Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš, norādot, ka E.Helmanis ir cilvēks ar pietiekamu pieredzi, enerģisks, zinošs un spējīgs vadīt jauno un lielo Ogres novadu ar daudzajām tā vajadzībām.

Savukārt Toms Zariņš Ogres novada domes priekšsēdētāja amata kandidātam izvirzīja Marisu Martinsonu.

Deputāti ievēlēja balsu skaitīšanas komisiju. Apkopojot balsis, ar 21 balsi par, vienam deputātam (Tomam Āboltiņam) balsojot pret un vienam deputātam (Marisam Martinsonam) atturoties, par jaunizveidotā Ogres novada domes priekšsēdētāju ievēlēts Egils Helmanis.

Otrs kandidāts Mariss Martinsons saņēma 19 balsi pret, divas balsis par (M.Martinsons un T.Āboltiņš) un divi deputāti atturējās (J.Lūsis un E.Gribusts).

E.Helmanis pateicās deputātiem par viņam dāvāto uzticēšanos. «Vadot jauno Ogres novada domi, apsolos ievērot visu deputātu intereses, lai kopīgi strādātu Ogres un tam pievienoto novadu iedzīvotāju interesēs, lai dzīves apstākļi šajos novados nepasliktinātos, bet kļūtu pat labāki. Katra deputāta potenciālu izmantosim kopējā darbā. Mēs nenodalām pozīciju un opozīciju, šīs robežas var novilkt tikai paši deputāti ar savu līdzdarbošanos, aktivitāti vai nepiedalīšanos kopējā darbā. Ja būs labi priekšlikumi, pašvaldība tos izskatīs un atbalstīs. Paldies par uzticēšanos!» sacīja E.Helmanis.

Jaunievēlētās Ogres novada domes deputāti šīs pašas dienas pēcpusdienā Ogres novada domes ēkā tikās vēlreiz, lai piedalītos ārkārtas domes ēdē, ko bija sasaucis jaunievēlētās Ogres novada domes priekšsēdētājs. Tās laikā deputāti apstiprināja jaunās Ogres novada domes pašvaldības nolikumu, ievēlēja priekšsēdētāja vietnieku un komiteju vadītājus. Par šajā ārkārtas domes sēdē pieņemtajiem lēmumiem lasiet nākamajā «OVV» numurā.

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet!Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!