Par mājsēdes neievērošanu – 46 administratīvie procesi

[ A+ ] /[ A- ]

Par mājsēdes neievērošanu – 46 administratīvie procesi

Dzintra Dzene

Arī aizvadītās nedēļas nogalē – 22. un 23. janvārī – Latvijā  bija noteikta komandantstunda jeb mājsēde, liedzot atrasties uz ielas laikā no pulksten 22 līdz pulksten 5. Diemžēl tās pārkāpēju joprojām netrūkst.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Ogres policijas iecirkņa Kārtības policijas nodaļas priekšnieks Atis Ratnieks informē, ka Ogres policijas iecirkņa apkalpojamajā teritorijā Valsts policijas darbinieki sadarbībā zemessardzes pārstāvjiem, kā arī Ogres, Ikšķiles, Ķeguma un Lielvārdes novada pašvaldības policijas darbiniekiem, saistībā ar komandantstundas neievērošanu,  uzsāka 46 administratīvos procesus. Atkarībā no pārkāpuma smaguma, personām piemēroti sodi no 10 līdz 1800 eiro. A.Ratnieks norāda, ka tik bargs sods – 1800 eiro jaunietim piemērots, jo viņš jau iepriekšējā nedēļā bija sodīts par komandantstundas neievērošanu un pārkāpumu izdarīja atkārtoti, turklāt arī pēc atkārtotā soda piemērošanas turpināja neievērot mājsēdes prasības. Rezultātā jaunietis divu nedēļu laikā par analoģisku pārkāpumu sodīts trīs reizes, un, protams, ar katru nākamo reizi soda apmērs palielinās. Jāpiebilst, ka maksimālais soda apmērs par šo pārkāpumu ir 2000 eiro.

Ārkārtējā situācija Latvijā ir pagarināta līdz 7.februārim. Valsts policijas darbinieki arī turpmāk kontrolēs, kā tiek ievēroti šajā laikā noteiktie ierobežojumi. Personām, kas klaji un apzināti tos pārkāps, apdraudot līdzcilvēku veselību, sods ir neizbēgams.

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet! Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!