Par policijas priekšnieku bez konkursa?

[ A+ ] /[ A- ]

«OVV» rīcībā nonākusi neoficiāla informācija, ka trešdien, 9. februārī, Lielvārdes novada pašvaldības domes sēdes slēgtajā daļā tikšot lemts par bijušās pašvaldības administrācijas vadītājas Taigas Zvejnieces iecelšanu pašvaldības policijas priekšnieka amatā.

Pirms pāris gadiem policijas priekšnieka vieta bija vakanta Ogres novada pašvaldībā. Konkursa kārtībā no daudziem cienījamiem kandidātiem tika izvēlēts Uģis Ulmanis, kurš, kā nu jau parādījis laiks, ar saviem pienākumiem tiek galā ļoti labi. Gadu mijā policijas priekšnieku meklēja ikšķilieši, uz šo vakanci pieteicās 17 cilvēki, bet izvēlējās Natāliju Māliņu. Nav īsti skaidrs, kāpēc lielvārdieši savu vakanci grib aizpildīt ar konkrētu personu – vai tiešām viņiem ir pārliecība, ka T.Zvejniece būs vispiemērotākā? Ja jau tā ir, tad nav nekādu šaubu, ka viņa varētu kļūt par pašvaldības policijas priekšnieci arī konkursa kārtībā!

Atgādināsim, ka «OVV» ar Taigu Zvejnieci pirmo reizi saskārās apmēram pirms gada – arī tieši sakarā ar Lielvārdes novada pašvaldības policiju. Toreiz Zvejniece pašvaldības policijai, kuras priekšniece kā administrācijas vadītāja, bija viņa pati, bija adresējusi iesniegumu par kādu savu kaimiņieni, kura neievērojot suņu turēšanas noteikumus. Policija kaimiņienei sastādīja administratīvā pārkāpuma protokolu, bet arī lēmumā figurēja T.Zvejniece, šoreiz gan jau kā Administratīvās komisijas locekle. Komisija toreiz taisnojās, ka tā esot tikai drukas kļūda.

Pēc mēneša par to pašu kaimiņieni tapa vēl viens policijai adresēts iesniegums, šoreiz jau no citas personas, kura gan dzīvoja tajā pašā adresē, kur Zvejniece. Atkal protokols, atkal Administratīvā komisija, kā arī lēmums, kuru parakstījusi T.Zvejniece. Tikai pēc tam, kad «OVV» atklāja, ka iesniedzējs un Administratīvās komisijas locekle Taiga Zvejniece ir darījumu partneri, Lielvārdes novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Imants Balodis izteica viņai aizrādījumu par valsts amatpersonas uzvedības (ētikas) noteikumu neievērošanu. Citās domās gan bija Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja darbinieki, kas pērnā gada septembrī T.Zvejnieci sauca pie administratīvās atbildības par valsts amatpersonas interešu konfliktu.

«OVV» jau ziņoja, ka Lielvārdes novada pašvaldībā šomēnes tika veikta reorganizācija, kuras rezultātā likvidēta Administrācija, bet tās vietā izveidotas nodaļas. Interesanti, ka Lielvārdes novada pašvaldības policija kā patstāvīga iestāde tika izveidota nedaudz ātrāk, drīz pēc tam, kad kļuva zināms par plānoto reorganizāciju, kuras rezultātā amats bija jāzaudē tieši T.Zvejniecei. Protams, «OVV» rīcībā nav pierādījumu, ka amatpersona bija ietekmējusi procesu, lai sagatavotu sev jaunu amatu ar labu atalgojumu pašvaldības policijā, tomēr vairāki apstākļi par to liek domāt. Minēsim kaut vai vienu – kad domes komiteju sēdē tika apspriests šī gada budžeta projekts, bija sabraukuši visu iestāžu vadītāji, arī no Lēdmanes un Jumpravas. Nebija tikai policijas priekšnieka amata pienākumu izpildītāja, par kuru tieši Zvejniece paskaidroja, ka policisti ir aizņemti, tāpēc viņus pārstāvēšot pati. Kā izrādījās, tā nebija – policists nemaz netika informēts par to, ka viņam būtu jāierodas. Vai deputāti jau netika pieradināti pie domas, ka par policiju visu zina un atbild T.Zvejniece?

Protams, neizslēdzam iespēju, ka bijusī Administrācijas vadītāja varētu būt pati labākā pašvaldības policijas priekšniece no visiem iespējamiem kandidātiem, kādi tikai varētu uz šo amatu pieteikties. Bet varbūt Lielvārdes novada pašvaldības dome varētu pārbaudīt un paanalizēt, kā bija tad, kad viņa praktiski jau vadīja šos pašus policistus? Vai viss bija ideāli, bet, ja nebija, tad kāpēc? Starp citu, pēdējā gada laikā arī pašvaldības policijas inspektori tikuši pieņemti darbā bez konkursa sludināšanas. Vai viņi vienmēr izrādījušies tie paši labākie darbinieki?