Par saziedoto naudu uzsāk Ogres dzīvnieku patversmes jumta nomaiņu

[ A+ ] /[ A- ]

Ogres novada dzīvnieku patversmes vadītāja Zanda Roze pateicas ikvienam ziedotājam, jo jau pavisam drīz patversmes ēkai būs jauns jumts un arī trīs gadus vecajam Bimbo, kura saimniece devusies uz ārzemēm, lietus laikā vairs nebūs jāmirkst.

Šonedēļ uzņēmuma «Akorns» vīri uzsāka Ogres novada dzīvnieku patversmes jumta nomaiņu, kurš bija tik kritiskā stāvoklī, ka pat tika aktualizēts jautājums par patversmes slēgšanu. Tā nomaiņa kļuva iespējama, pateicoties daudziem atsaucīgiem dzīvnieku draugiem, kuri jau no pavasara ziedoja gan pavisam niecīgas, gan prāvas naudas summas.

 

«Mēs esam ļoti pateicīgi ikvienam ziedotājam, gan tiem, kas, neprasot neko pretī, šķīrās no vairākiem simtiem latu, gan bērniem, kas nāca un vēlējās suņukiem ziedot santīmus, ko vecāki iedevuši saldumiem. Te nu patiesi acīs sariešas asaras par šādu atsaucību,» saka Ogres novada dzīvnieku patversmes vadītāja Zanda Roze.

Kopumā iedzīvotāji patversmei šobrīd saziedojuši trīs tūkstošus latu. Pēc tāmes jumta nomaiņa izmaksā trīs tūkstošus 600 latu, līdzekļi nepieciešami arī lietavās applūdušo iekštelpu remontam, tāpēc ziedotāji joprojām tiek laipni gaidīti (Dzīvnieku patversmes ziedojumu konts: LV70HABA0551030344722 p/a «Mālkalne», reģ.nr. 90001412832).

Tie, kas šobrīd nevar patversmei ziedot naudu, dzīvniekus var atbalstīt citādi. Proti, Ogres novada dzīvnieku patversme ir uzsākusi sadarbību ar SIA «Ķilupe», kuras darbinieki trijās vietās Ogrē – pie dzīvnieku patversmes Indrānu ielā 9, pie Ogres Veterinārās ambulances Brīvības ielā 39 un Šķiroto atkritumu pieņemšanas laukumā Akmeņu ielā 43b, ir uzstādījuši speciālus konteinerus, kuros iedzīvotāji var ievietot vecas avīzes, kartonu, grāmatas vai citu makulatūru. «Daļu avīžu mēs izmantojam patversmes vajadzībām, bet pārējā makulatūra krājas konteinerā, un, tiklīdz tas ir pilns, «Ķilupes» darbinieki konteineru aizved, un patversmes kontā pārskaita 10 latus. Summa nav liela, bet, ja ņem vērā, ka šādi konteineri ir trīs, gada laikā naudiņa sakrājas. Rudenī, kad atsāksies mācības skolās, aicināsim makulatūras vākšanā iesaistīties skolēnus, bet šobrīd būsim pateicīgi ikvienam, kas nevajadzīgās avīzes vai grāmatas neizmetīs kopējā atkritumu konteinerā, bet palīdzēs piepildīt tieši tos, kas uzstādīti kā atbalsts Ogres novada dzīvnieku patversmei. Pavisam drīz uz šiem konteineriem būs arī uzraksts – «Palīdzība dzīvnieku patversmei»,» stāsta Z.Roze, aicinot vasaras brīvlaikā patversmē biežāk iegriezties arī skolas vecuma bērnus, kurus suņuki ļoti gaida, lai dotos tuvākās un tālākās pastaigās.

Kā tad pašlaik klājas dzīvnieku patversmes iemītniekiem? Šobrīd patversmē uzturas 20 suņuki un arī vairāki kaķēni, kuri saviem saimniekiem kļuvuši lieki. «Puse no suņiem patversmē nonāk, jo viņu saimnieki devušies peļņā uz ārzemēm. Bet priecē, ka jūnijā vairāk kā desmit uzticamie draugi raduši jaunu mājvietu, līdz ar to atbrīvojas vietas, un mēs varam uzņemt citus četrkājus, kas palikuši bez saimniekiem. Šobrīd vislielākais pieprasījums ir pēc neliela auguma sunīšiem. Viņi, tā teikt, ir uz izķeršanu. Nesen pie mums bija nonākuši četri 10 mēnešus veci taksīši, kurus jauni saimnieki «adoptēja» burtiski dažu dienu laikā. Problemātiskāk ir ar kaķiem. Šobrīd patversmē ir vairāki kaķēni, un es ļoti ceru, ka arī viņiem tiks atrastas mājas,» saka Z.Roze.

Patversmē nonākušo četrkāju veselības stāvokli izvērtē veterinārārsts, viņi saņem potes un, ja nepieciešams, tiek arī sterilizēti. Jaunajam saimniekam, kurš vēlas paņemt sunīti no patversmes, jāsedz minētie medicīniskie izdevumi, kas svārstās 20 līdz 35 latu robežās. Par uzticamu draugu nebūt nav daudz prasīts. Protams, mēdz būt, ka dažādu iemeslu dēļ suņuks jaunajās mājās neiedzīvojas, bet lielākoties apmierināti ir visi – gan četrkāji, gan viņu jaunie saimnieki. Patversmē ir fiksētas ziņas par katra sunīša jauno dzīvesvietu. Kāds aizceļojis uz Ērgļiem, cits uz Lielvārdi vai Ikšķili. Ir arī tādi, kas gādīgus saimniekus atraduši tepat, Ogrē. Par šiem veiksmes stāstiem – kādā no turpmākajiem numuriem.

Dzintras Dzenes foto