Pārogri ar Rībelīti teritorijā starp Jāņa Čakstes prospektu un Ogres ielu tagad savieno jauns gājēju tilts

[ A+ ] /[ A- ]

Pārogri ar Rībelīti teritorijā starp Jāņa Čakstes prospektu un Ogres ielu tagad savieno jauns gājēju tilts

Dzintra Dzene

Ogrē par vienu no galvenajiem svētku notikumiem Latvijas Neatkarības atjaunošanas 31. gadadienā, 4.maijā, kļuva svinīga jaunā gājēju tilta atklāšana. 120 metrus garais, 1,5 metrus platais, no trīs laiduma tērauda konstrukcijām veidotais gājēju tilts tagad savieno Pārogri ar Rībelītes apkaimi, krietni paplašinot iedzīvotāju ikdienas pārvietošanās iespējas no Ogres pilsētas individuālās apbūves teritorijām Pārogrē.

Nenoliedzami, vislielākie ieguvēji līdz ar šī Latvijā šobrīd garākā tērauda konstrukcijā iekārtā tilta atklāšanu ir pilsētas administratīvajā teritorijā iekļautās kādreizējās dārzkopības sabiedrības «Lašupes» iedzīvotāji. Viņiem tagad būs ērtāk nokļūt uz autobusu pieturām otrā upes krastā, lai ar sabiedrisko transportu dotos uz pilsētas centru, kur pieejami nepieciešamie pakalpojumi. Tilta otrā pusē ir arī pārtikas veikals, kāda Lašupju rajonā nav. Par tiltu priecājas arī otrpus upei dzīvojošie un pilsētas viesi, jo līdz ar tā izbūvi veidojas vienots pastaigu un velo maršruts abpus Ogres upes krastiem.

Jaunā tilta tapšanu iedzīvotāji varēja vērot kopš pagājušā gada 21.augusta, kad Ogres pilsētas svētku laikā pie viena no topošā tilta balstiem tika iemūrēta laika kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm. SIA «Būvinženieris» darbu nepārtrauca arī ziemas periodā. Līdztekus tilta būvdarbiem ir veikti arī Ogres upes krastu labiekārtošanas pasākumi, un Lašupju pusē izbūvēts luksofors, lai padarītu nokļūšanu uz tilta ērtāku un drošāku, jo netālu atrodas bīstams un ass ceļa līkums.

Svinīgajā tilta atklāšanā ar labi padarīta darba sajūtu pulcējās gan būvuzņēmuma, gan Ogres novada pašvaldības pārstāvji, gan arī iedzīvotāji abos tilta krastos. Pašvaldības vadības pārstāvji pateicās būvniekiem par kvalitatīvi izpildīto darbu un pauda gandarījumu par jauno satiksmes infrastruktūras objektu.

«Atmodas laikā mēs visi bijām vienoti. Mūs vienoja mīlestība pret savu tautu, mēs nemeklējām to, kas ir atšķirīgs, bet to, kas ir kopīgs. Aicinu atcerēties šīs sajūtas un paņemt līdzi no Atmodas laika,» sacīja Ogres novada domes priekšsēdētājs Egils Helmanis, aicinot eksprezidentu, ogrēnieti Raimondu Vējoni kopīgi simboliski pārgriezt lentu, līdz ar ko jaunais tilts tika oficiāli atklāts.

Svinīgo brīdi vēl emocionālāku padarīja ogrēnieši – dziedātāji Antra Stafecka un Atis Ieviņš, kā arī ģitārists Jānis Čubars, izpildot dziesmas «Brīvība» pirmatskaņojumu, kurai vārdus sarakstījusi Antras mamma Ilze Mūrniece.

Jauno tiltu iesvētīja Ogres evaņģēliski luteriskās baznīcas mācītājs Mārtiņš Kalējs un Ogres trīsvienības baptistu draudzes mācītājs Dainis Pandars.

«Ir patiess prieks šodien būt šeit, jo mūsu dzīvē, sabiedrībā un valstī ir tik daudz lietu, kas mūs šķir. Šodien šī ir viena lieta, kas mūs vienos – tilti vieno cilvēkus,» aicinot kopīgi aizlūgt, sacīja M.Kalējs. Pēc tam ogrēnieši varēja doties izmēģināt jauno tiltu, ko daudzi arī steigšus darīja, pārvietoties gan kājām, gan ar velosipēdiem. Starp citu, sens ticējums vēsta, ka, pirmo reizi šķērsojot jaunu tiltu, ir jāiedomājas kāda vēlēšanās un tā noteikti piepildīsies!

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet! Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!