«Pasažieru Vilciens» kardināli maina brauciena cenas politiku

[ A+ ] /[ A- ]

zonu_shemaNo 1.aprīļa mainīsies Valsts akciju sabiedrības «Pasažieru Vilciens» biļešu cenas – tagad brauciena izmaksas būs atkarīgas nevis no tā, no kuras stacijas un uz kuru brauksim, bet gan no zonas vai starpzonas, kurās iekļauti mūsu galamērķi. Zonu tarifi tiks ieviesti maršrutos Rīga-Skulte, Rīga-Jelgava, Rīga-Tukums, Rīga-Sigulda un Rīga-Aizkraukle.

Maršruts Rīga-Aizkraukle būs sadalīts piecās zonās: Rīga-Dārziņi, Dole-Pārogre, Ciemupe-Kaibala, Jumprava-Skrīveri un Muldakmens-Aizkraukle. Ja par ceļa sākumpunktu ņem Rīgu, tad brauciens uz jebkuru pirmās (A) zonas staciju izmaksās 0.80 eiro, uz otro (B) zonu – 1.40 eiro, uz trešo (C) zonu – 1.90 eiro, uz ceturto (D) zonu – 2.40 eiro, bet uz piekto (E) – 2.90 eiro. Attiecīgi, ogrēnietim (B zona), lai nokļūtu Rīgā (A zona), no 1.aprīļa būs jāmaksā 1.40 eiro, tikpat daudz – lai aizbrauktu uz C zonu, uz D zonu – 1.90 eiro, bet uz E zonu – 2.40 eiro. Tajā pašā laikā savā zonā (Dole-Pārogre) varēs vizināties par 0.80 eiro.

Pavisam cita cena būs biļetēm vienas starpzonas robežās. Maršrutā Rīga-Aizkraukle būs četras starpzonas, kas daļēji pārklāsies. Posmā Rīga-Saulkalne starpzonas biļetes cena būs 1.00 eiro, bet trijās pārējās (Saulkalne-Lielvārde, Ķegums-Skrīveri un Jumprava-Aizkraukle) – 0.90 eiro. Līdz ar to pasažieriem būs vēlams sekot līdzi, kādu biļeti izdevīgāk pirkt, piemēram, ja brauciens no Ogres līdz Skrīveriem ar zonas biļeti izmaksās 1.90 eiro, tad ar divām starpzonas biļetēm – 1.80 eiro.

Ar iegādāto biļeti varēs braukt ne tikai līdz savam galamērķim, bet gan līdz zonas vai starpzonas robežai. Piemēram, biļete Rīga-Ikšķile maksās 1.40 eiro, bet tā būs derīga braucienam visas Aizkraukles līnijas A un B zonas robežās – līdz pat Pārogrei. Toties no Pārogres vai Jaunogres līdz Ogrei turpmāk nevarēs aizbraukt lētāk par 0.80 eiro. No 1.aprīļa būs iespējams iegādāties arī jaunus biļešu veidus – vienas dienas biļeti, triju dienu biļeti vienā vai abos virzienos un četru dienu biļeti vienā vai abos virzienos. Piemēram, vienas dienas biļete būs derīga neierobežotam braucienu skaitam dienā, kad tā iegādāta. Biļeti varēs iegādāties arī iepriekšpārdošanā – desmit dienas iepriekš. Vienas dienas biļete maršrutā Ogre-Rīga izmaksās 4.20 eiro.

Ritvars Raits