Pašvaldība ķērusies pie SIA «Lielvārdes Remte» darbības sakārtošanas

[ A+ ] /[ A- ]

Nevienā no mūsu četriem novadiem nav tik daudz neapmierinātības un sūdzību par komunālo pakalpojumu sniedzēju un apsaimniekotāju, kā par SIA «Lielvārdes Remte». Kā izskatās, Lielvārdes novada pašvaldība, kas ir uzņēmuma kapitāldaļu turētāja, nopietni ķērusies pie «Lielvārdes Remtes» darbības analīzes un sakārtošanas.

«OVV» jau ne reizi vien rakstīja par problēmām ar «Lielvārdes Remti». Piemēram, 23.jūlija numurā stāstījām par kāda Avotu ielas nama sāpi – iedzīvotāji vēlējās, lai apsaimniekotājs salabotu soliņu, kas atrodas pie mājas, bet viņiem atbildēts, ka tam neesot naudas. Kad, lai uzzinātu, kur paliek apsaimniekošanai paredzētā nauda, dzīvokļu īpašnieki vērsās «Lielvārdes Remtē» ar lūgumu informēt viņus par līdzekļu izlietojumu, saņemta atbilde, ka katra tāda atskaite izmaksāšot 20.93 latus…

Minētās mājas vecākā Valija Uzulniece sarunā ar «OVV» atklāja, ka, gods kam gods, bet pēc publikācijas mūsu laikrakstā nelaimīgais soliņš nekavējoties ticis saremontēts. Darba jau tur nebijis daudz – četri dēlīši un astoņas skrūves, kā arī krāsošana, kas gan varējusi būt arī kvalitatīvāka. Tomēr problēmas ar apsaimniekotāja atskaitīšanos joprojām saglabājušās – pat mājas vecākajai joprojām nav izdevies uzzināt, cik izmaksājis soliņa remonts.

Apsaimniekotāja noslēpumainības plīvurs kritis citā pozīcijā, sagādājot tā paša nama iedzīvotājiem ļoti nepatīkamu pārsteigumu. Zinot, ka kalendārais gads jau labu laiku sliecas uz otru pusi, iedzīvotāji rēķinājās, ka mājas uzkrājumā vajadzētu būt samērā apaļai summai. Tā kā no blokiem būvētajam namam joprojām lielas problēmas ar nesalabotajām šuvēm, kuru dēļ ne viens vien mājoklis ne tikai pelē, bet burtiski pūst, dzīvokļu īpašnieki vienojušies, ka šo uzkrājumu, ko nolemts papildināt ar tieši šim remontam paredzētām iemaksām, ar steigu jāizlieto šuvju spraugu aizdarīšanai. Uz šo iniciatīvu no «Lielvārdes Remtes» saņemta atbilde, ka nekāda uzkrājuma mājai neesot, jo pagājušajā gadā veiktais šuvju remonts izmaksājis tik daudz, ka par to jāmaksā vēl visu šo gadu… Neatbildēts paliek jautājums, kādēļ apsaimniekotājs savus darba devējus jau uzreiz neinformēja par šo parādu, ja reiz šī Avotu ielas nama apsaimniekošanas tāmē, ko pagājušā gada novembrī parakstījuši gan galvenā grāmatvede I.Apsīte, gan valdes loceklis E.Mežvēvers, kā arī apstiprinājis valdes priekšsēdētājs I.Igaunis, melns uz balta rakstīts, ka pārtēriņa nav?

Mājas vecākā Valija Uzulniece sašutusi arī par to, ka apsaimniekotājs, līdz ko tam lūdz veikt kādus remontdarbus, vienmēr atbild, ka tam nav naudas, jo māja esot parādā. Kā gan šie parādi veidojas? Pilnīgi nejauši V.Uzulnieces rīcībā nonākusi informācija par kādu jau četrus gadus neapdzīvotu nelielu divistabu dzīvokli, kura īpašnieki pārcēlušies uz ārzemēm, pametot savu īpašumu likteņa varā. Kā izrādās, pēc SIA «Lielvārdes Remte» aprēķiniem, parāds šim dzīvoklim, kura tirgus vērtība varētu būt ap 5000 latu, jau ir Ls 8200. Un kā gan lai nebūtu tāda milzīga summa, ja tikai par ūdeni un kanalizāciju vien, kas nemaz netiek lietota, apsaimniekotājs visu šo laiku katru mēnesi aprēķinājis apmēram 100 latus? Turklāt – tādu pamestu dzīvokļu lielajā mājā ir kādi septiņi… Mājas vecākā pārliecināta, ka šīs milzīgās parādu summas ir tikai apsaimniekotāju nolaidība. Galu galā – iedzīvotāji «Lielvārdes Remtei» maksā arī par juridiskajiem pakalpojumiem, tātad – šādu neapdzīvotu mājokļu problēmai jau sen bija jābūt atrisinātai tiesiskā ceļā.

Lielvārdes novada pašvaldībā, lai risinātu SIA «Lielvārdes Remte» problēmas, izveidota darba grupa, kurā strādā domes priekšsēdētājs Aivars Troska, deputāti Māris Mālmeisters un Jānis Āboliņš, pašvaldības izpilddirektors Gvido Vītoliņš, kā arī uzņēmumu pārstāvošie – revidents Māris Biernis un valdes priekšsēdētājs Ilgonis Igaunis. Šonedēļ darba grupas aktivitātēm ir jau pirmie rezultāti, piemēram, nolemts likvidēt viena valdes locekļa amatu, līdz ar to darbs uzteikts Edgaram Mežvēveram. Ietaupītos līdzekļus paredzēts novirzīt divu citu akūti nepieciešamu amatu izveidošanai – jau izsludināts konkurss gan uz uzņēmuma izpilddirektora, gan arī uz tehniskās daļas vadītāja vietu. Tāpat darba grupa konstatējusi, ka līdz šim ne pārāk saimnieciski ticis izmantots uzņēmuma transports. Trūkumus novērst uzdots valdes priekšsēdētājam, kuram nu pamatīgi jāsaņemas, jo viņa pilnvaras spēkā vēl tikai piecus mēnešus. Kā izteicies Lielvārdes novada domes priekšsēdētājs Aivars Troska, cerams, ka [uzņēmumā] steidzīgi tiks sakārtots un aktivizēts darbs ar parādniekiem. Jau sakārtoti jautājumi, kuri skar autotransporta racionālu izmantošanu. Tomēr jāatceras, ka pilnu atbildību par SIA «Lielvārdes Remte» darbību uzņemas valdes priekšsēdētājs Ilgonis Igaunis. No viņa tiek un tiks prasīta pilna personīga atbildība.

 

Pēc SIA «Lielvārdes Remte» aprēķiniem, parāds šim dzīvoklim, kura tirgus vērtība varētu būt ap 5000 latu, jau ir Ls 8200.

Ritvars Raits