Pašvaldības policijas priekšnieks Ulmanis iesniedzis atlūgumu

[ A+ ] /[ A- ]

Autors – Agris Liepiņš.

Pašvaldības policijas priekšnieks Ulmanis iesniedzis atlūgumu

Ritvars Raits

Kā izskatās, televīzijas raidījums «Bez Tabu» Ogres novada Pašvaldības policijas vadībai ne vien sabojājis pusdienu maltīti, bet arī vismaz priekšniekam Uģim Ulmanim licis uzrakstīt atlūgumu. Par Ulmaņa atbrīvošanu no ieņemamā amata Ogres novada pašvaldības dome lems nākamceturtdien, 25.februārī.

Jau ziņots par to, ka 11.janvārī Ogrē viesojās TV3 raidījums «Bez Tabu», kas vēlējās pārliecināties, vai kafejnīcā «Rush Cafe», kas atrodas Druvas ielā, tiešām tiek pārkāpti valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā ieviestie ierobežojumi, kas ēdienu ļauj iegādāties tikai līdzņemšanai, bet izslēdz iespēju maltīti ieturēt uz vietas. Žurnālisti ne tikai konstatēja šo pārkāpumu, bet turpat kafejnīcā pusdienojam pieķēra divas Ogres novada Pašvaldības policijas augstākās amatpersonas – priekšnieku Uģi Ulmani un viņa vietnieku Ēriku Diču. Jau pēc tam policijas priekšnieks Ulmanis raidījumam nosūtīja vēstuli, kurā melīgi apgalvoja, ka kopā ar Diču ieradušies šajā kafejnīcā, lai paši tur mēģinātu konstatēt iespējamus pārkāpumus.

Tāda attaisnošanās izskatījās vairāk nekā bērnišķīga. Jau 15.janvārī, atsaucoties uz Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētāja Egila Helmaņa paziņojumu, ka par iepriekšminēto faktu tiks uzsākta dienesta pārbaude, Ogres novada Pašvaldības policijas priekšnieks Uģis Ulmanis informēja sabiedrību, ka viņš un viņa vietnieks Ēriks Dičs 14.janvārī tikuši administratīvi sodīti par epidemioloģiskās drošības prasību neievērošanu, pusdienojot kafejnīcā «Rush cafe». Saņemto sodu abi policijas darbinieki pārsūdzēt neplānojot, viņi atzinuši savās darbībās pieļautās kļūdas, kā arī pauda nožēlu par izveidojušos situāciju un atvainojās visai sabiedrībai par savu rīcību, neievērojot valstī noteiktos ierobežojumus Covid-19 izplatības mazināšanai.

21.janvārī Ogres novada pašvaldības domes deputāti teju vienbalsīgi lēma Ogres novada Pašvaldības policijas priekšnieku Uģi Ulmani un viņa vietnieku Ēriku Diču atstādināt no darba uz dienesta pārbaudes laiku, bet ne ilgāk kā uz trim mēnešiem, par atstādināšanas laiku neizmaksājot darba samaksu. Pašvaldības policijas priekšnieka pienākumus uzdeva pildīt pašvaldības policijas priekšnieka vietniecei Mirdzai Streļčai.

18.janvārī notika Ogres novada pašvaldības domes Finanšu komitejas sēde, kuras darba kārtībā kā papildu iekļauts tika skatīts jautājums par Uģa Ulmaņa atbrīvošanu no Ogres novada Pašvaldības policijas priekšnieka amata.

Visu rakstu lasiet 19.februāra „OVV”.

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet! Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!