Pat zīdainis nav traucēklis mātes uzdzīvei

[ A+ ] /[ A- ]

Policijas darbiniekiem diemžēl aizvien biežāk nākas saskarties ar situācijām, kad grādīgās dziras cienītāji savam netikumam nododas pat mazgadīgu bērnu klātbūtnē. Aizvadītās nedēļas nogalē likumsargiem nācās no kādas ģimenes izņemt divus mēnešus vecu zīdainīti, kura māte reibuma dēļ vairs nespēja pienācīgi pildīt savus pienākumus.

Ogres novada pašvaldības policijas darbinieki 8.februārī ap pulksten 19.05 saņēma izsaukumu uz kādu māju Ogrē, Tūju ielā, kur radies konflikts starp kaimiņiem. Te policistus sagaidīja pirmā stāva iedzīvotājs, kurš paskaidroja, ka mājas otrajā stāvā notiek trokšņošana un klaigāšana. Likumsargiem durvis atvēra 1987.gadā dzimusī sieviete ar divus mēnešus vecu zīdaini rokās. Kā izrādījās, tieši jaunā māmiņa bija galvenā trokšņa cēlāja, kuras neadekvātās uzvedības iemesls – pārmērīgs alkohola reibums. Pārrunu laikā sieviete policistiem veltīja rupjas necenzētu lamu straumes. Veicot dzīvokļa apskati, tika konstatēts, ka miteklī atrodas vēl viena sieviete – saimnieces 1982.gadā dzimusī māsa un viņas 2007.gadā dzimusī meitiņa. Zīdaiņa māmiņai konstatēts 2,7 promiles, bet viņas māsai – 2 promiles stiprs alkohola reibums, turklāt dzīvoklis bija piesmēķēts, uz grīdas mētājās izdzertas un pusizdzertas degvīna pudeles, kā arī izsmēķi. Tika izsaukta Neatliekamās medicīniskās palīdzības brigāde, lai novērtētu bērnu veselības stāvokli. Māte turpināja lamāties un kategoriski atteicās nodot zīdaini mediķiem apskates veikšanai. Pēc ilgām pārrunām mediķiem tomēr izdevās mazuli apskatīt, un viņi nekādus veselības traucējumus nekonstatēja.

Ogres novada pašvaldības policijas priekšnieks Uģis Ulmanis norāda, ka šādās situācijās likumsargi nekavējoties informē Bāriņtiesas darbiniekus, kuri, ņemot vērā apstākļus, deva atļauju bērnus no nelabvēlīgās vides izņemt. Uzzinājusi, ka zīdainītis tiks vests projām, māte centās meitiņu mediķiem atņemt, kā arī mēģināja ar rokām un kājām iesist policistiem. Tika pieņemts lēmums agresīvo sievieti nogādāt Ogres policijas iecirknī, taču viņa atteicās kāpt likumsargu dienesta automašīnā un draudēja izrēķināties ar kaimiņu, kurš bija izsaucis policiju. Sieviete turpināja ālēties arī ceļā uz policijas iecirkni, dauzot dienesta auto aizmugurējo nodalījumu. Zīdaiņa mamma tika ievietota atskurbšanas telpās, bet mazulis, sievietes iereibusī māsa un viņas piecgadīgā meitiņa tika nogādāti Ogres slimnīcā. 1982.gadā dzimusī sieviete paziņoja, ka pēc viņas meitiņas ieradīsies bērna tēvs. Diemžēl 1962.gadā dzimušajam vīrietim policisti nevarēja uzticēt bērnu, jo arī viņam tika konstatēts 1,8 promiles stiprs alkohola reibums. Visbeidzot pēc bērna ieradās 1929.gadā dzimusī piecgadīgās meitenītes vecmāmiņa, kura solīja uzņemties atbildību par bērnu, kamēr viņa vecāki izgulēs dzērumu. Ar abiem vecākiem veiktas audzinoša rakstura pārrunas. Savukārt policijā nogādātajai zīdaiņa mātei pēc atskurbšanas sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols par ļaunprātīgu nepakļaušanos policijas darbinieku likumīgajām prasībām, bet tikai divus mēnešus vecā meitenīte nogādāta zīdaiņu bērnu namā Rīgā, Kapseļu ielā.