Patrikam Gailumam 1.vieta Prezidenta balvas izcīņā

[ A+ ] /[ A- ]

Patrikam Gailumam 1.vieta Prezidenta balvas izcīņā

Ritvars Raits

29. un 30.jūlijā Valmierā, Jāņa Daliņa stadionā, norisinājās Prezidenta balvas izcīņas sacensības vieglatlētikā, kas reizē bija Baltijas valstu komandu čempionāts. Šķēpmešanas sektorā labāko rezultātu sasniedza ikšķilietis Patriks Gailums, bet 400 m sprintā otrais ātrākais bija ogrēnietis Artūrs Pastors. Komandu čempionātā Latvijas vieglatlētiem gan neveicās, jo šoreiz viņi ierindojās tikai trešajā vietā.

Vīru šķēpmešanā labāko rezultātu sasniedza Patriks Gailums (treneris – Gints Palameiks), kuram līdz astoņdesmit metru robežai šoreiz aizsniegties nesanāca. Viņa rezultāts – 78,50 metri. Arī otro vietu ieņēma latvietis – ar rezultātu 75,42 m to izdarīja Rolands Štrobinders. Abi mūsu šķēpmetēji komandu ieskaitē Latvijas izlasei deva vērtīgus punktus, bet tajā pašā laikā vāji nostartēja šķēpmetējas. Labākās mūsu šķēpraides sacensībās Valmierā nestartēja, bet viņu aizvietotājām tikai piektā un sestā vieta ar attiecīgi niecīgiem punktiem.

Pēc apbalvošanas ceremonijas Patriks Gailums sniedza nelielu interviju portālam Sportacentrs.com, kurā pauda: «Nav arī tā, ka šeit baigi jūtamies kā komanda, jo tas tomēr ir individuālais sporta veids. Tomēr beigās punktus saskaitīs un būs kopēja bildīte tiem, kas vēl otrajā dienā būs palikuši. Ir forši, ka izlase var sanākt kopā kaut cik normālā sastāvā un kopīgus mačus uztaisīt. Valmierā bāze ir ļoti laba un gaidām, kad šeit būs pēc iespējas labākas un augstākas raudzes sacensības.»

Savu rezultātu (78,50 m) Gailums, kurš tikko kā bija atgriezies no pasaules čempionāta ASV, komentēja sekojoši: «Pagaidām iet smagi un jūtu ceļa ietekmi no Amerikas atpakaļ uz šejieni. Tā desmit stundu starpība ir jūtama un ir sakrājies nogurums pēc pārlidojuma. Tagad jāatpūšas un jādabū atpakaļ svaigums. Jāatzīst, ka mači nav pārāk izdevušies, taču treneris saka, ka jāņem tas vieglāk. Nav izdevies astoņdesmit aizmest un ar tikai vienu metienu knapi 78 metrus sagrabināju. Ar rezultātu kā ir, tā ir.»

Pasaules čempionātā Oregonā ikšķilietis palika pirmais aiz strīpas starp tiem, kuri neiekļuva sacensību finālā. Komentējot savu startu, Patriks Gaulums teica: «Pietrūka 37 centimetru… Daudz izskaidrot arī ir grūti. Mēs gatavojāmies pasaules čempionātam ar viscēlākajiem mērķiem un domu, ka viss ir jāizdara lieliski. Taču izej uz starta, un kaut kas nav labi. Pirmie divi metieni bija pavisam draņķīgi. Kaut kā to lielo problēmu atrisinājām, tomēr to 37 vai 38 centimetru pietrūka. Esmu apmierināts, ka vismaz uz pēdējo metienu varēju kaut cik saņemties un 79 metrus uzmest. Es labāk esmu 13.vietā ar 79 metriem, nevis 24.vietā ar 75 metriem. Besī jau to stāstīt, bet katrs čempionāts ir jauna pieredze, un arī šoreiz ir lietas, ko no tā varu paņemt. Ir lietas, kas ir izdarītas labi, tiekot ar sevi galā, bet ir arī lietas, kas ir jāpilnveido. Darbs neapstājās un tūlīt jau ir Eiropas čempionāts. Būs iespēja sevi tur pārbaudīt.»

200 m sprintā ar rezultātu 47,78 sek. otro vietu izcīnīja Ogres novada sporta centra audzēknis Artūrs Pastors (treneris – Zigurds Kincis). No sacensību uzvarētāja Tomasa Keršuļa (Lietuva) viņš atpalika par nepilnu pussekundi.

Trīs iepriekšējos gadus šajās sacensībās komandu vērtējumā bija uzvarējuši igauņi, bet šoreiz viņus no čempionu troņa gāza lietuvieši, kas bija pārāki ar divu punktu pārsvaru (280 p.). Igaunijas komandai 278 punkti un otrā vieta, bet trešajā vietā ar 239 punktiem ierindojās latvieši.

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet! Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!