Pašvaldību darbinieki Lieldienu brīvdienās dosies komandējumos

[ A+ ] /[ A- ]

Šodien, 1.aprīlī, «Ogres Vēstis Visiem» saņēma vairākus satrauktu iedzīvotāju zvanus, kuri bija novērojuši, ka pašvaldību darbinieki jau agrā rīta stundā savās darba vietās ierodas ar somām un čemodāniem. «Vai paredzama evakuācija saistībā ar plūdiem? Varbūt no mums tiek slēpts kas svarīgs?» – jautā satrauktie lasītāji.

Pašvaldību darbinieki Lieldienu brīvdienās dosies komandējumos

«OVV» šodien sazinājās ar visu četru novadu pašvaldību vadītājiem un noskaidroja, ka iedzīvotāju vērojumi bijuši patiesi, taču satraukumam nav pamata, nekas slikts nav noticis, gluži vienkārši deputāti un pašvaldību darbinieki jau pēcpusdienā dosies pieredzes apmaiņas komandējumos.

Ogrēnieši iepazīs Brazīlijas dabu

«Līdz 1.aprīlim apvienotajai novadu finanšu komisijai bija dots uzdevums apkopot datus par pērn pašvaldības darbinieku komandējumos iztērētajiem līdzekļiem. Tika konstatēts, ka radies ievērojams ietaupījums, kuru nepieciešams steidzami izlietot. Tāpēc arī pieņemts lēmums, ka Lieldienu brīvdienās pašvaldības nestrādās un deputāti, kā arī darbinieki dosies pieredzes apmaiņas braucienos,» stāsta apvienotās finanšu komisijas vadītājs. Ogres novada domes deputāti un darbinieki jau šopēcpusdien izlidos uz Brazīliju. Jautāts, kāpēc šāda izvēle un vai tā nebūs nodokļu maksātāju naudas izšķērdēšana, Ogres mērs skaidro, ka tā nebūt nav, jo Brazīlija ir valsts, kuras mežos mīt piektdaļa no visām pasaules augu sugām un viena desmitā daļa no visu pasaules zīdītāju un putnu sugām. «Līdz gada nogalei paredzēts izstrādāt dabas parka «Ogres Zilie kalni» attīstības plānu nākamajiem pieciem gadiem un, domāju, ka šis brauciens būs ļoti lietderīgs. Atsevišķas augu un dzīvnieku sugas mēs varētu eksportēt uz Ogri,» skaidro pašvaldības vadītājs. Turklāt Riodeženeiro notiek pasaulslavenie karnevāli. Pašvaldību darbinieki plāno tikties ar to organizatoriem, un, iespējams, nākotnē pilsētas svētku laikā šāds karnevāls varētu tikt organizēts arī Ogrē.

Arī Lasvegasa kādreiz bija necila pilsētiņa…

Savukārt Lielvārdes novada deputāti un domes darbinieki dosies uz Lasvegasu, ASV. Kā skaidro novada mērs, Lielvārdē jau šobrīd attīstās spēļu bizness, un šāda pieredze varētu būt visai noderīga: «Lasvegasa tā arī paliktu neliela pilsētiņa, ja Nevadas štata vadība 1931.gadā nebūtu legalizējusi azartspēles un 1941.gadā netiktu sākta milzīgu viesnīcu ar kazino un laimētavām celtniecība,» atzīst kāds domes darbinieks, kurš vēlējās palikt anonīms. Kā kļuvis zināms «OVV», katram braucējam kā komandējuma nauda tiks iedalīti 100 lati, kurus varēs nospēlēt kādā no Lasvegasas spēļu ellītēm. Pozitīva iznākuma gadījumā līdzekļi būs jādeklarē un jāieskaita pilsētas budžetā.

Pētīs mūžīgo sasalumu un viesu namus

Lieldienu brīvdienas lietderīgi izmantos arī Ikšķiles pašvaldības darbinieki, kuri dosies komandējumā uz Ziemeļpolu, lai pētītu mūžīgā sasaluma veidošanos. «Šī izpēte ir ļoti svarīga, jo «Vidzemes ledus halle» atrodas Ikšķiles pašvaldības teritorijā un pārņemot to novada bilancē, būs jāmeklē risinājumi, kā šo veidojumu uzturēt pēc iespējas lētāk,» stāta Ikšķiles mērs. Ikšķiles pašvaldības darbinieki ledainajos, bet vietām pakusušajos Ziemeļpola ūdeņos plāno veikt peldi, lai pievērstu uzmanību globālās sasilšanas ietekmei uz polāro ledu. Šajā sakarā nepieciešamās konsultācijas braucējiem sniegs «Ogres roņu» pārstāvji. Komandējumā dosies arī Ķeguma pašvaldības darbinieki. Viņu domas par brauciena galamērķi dalījās. Tā kā minētās pašvaldības teritorijā atrodas vairāki viesu nami un ir jādomā, kā krīzes apstākļos attīstīt un uzturēt šo biznesu, daļa darbinieku pieredzes apmaiņā nolēma doties tepat uz Ogres novadu, kur atrodas visā valstī slavenais Imanta viesu nams, bet otri par brauciena gala mērķi izvēlējās nestandarta viesnīcas vairākos ASV štatos, piemēram, viesnīcas «Jules Undersea Lodge» numuriņi atrodas zem ūdens sešu ar pusi metru dziļumā. Lai tiktu numuriņā, viesiem līdz tiem jānokļūst, nirstot ar akvalangiem, bet viesnīcu komplekss «Winvian Cottages» piedāvā apmeklētājiem izvēlēties starp 18 dažādām kotedžām, tajā skaitā māju kokā un istabu, kas patiesībā ir pārbūvēts helikopters. «Kaut ko no redzētā mēs noteikti varēsim realizēt arī Ķegumā, tādejādi piesaistot lielu skaitu tūristu,» optimistiski noskaņots kāds no domes darbiniekiem.

Pašvaldību vadītāji aicina iedzīvotājus domēs steidzami risināmos jautājumus neatlikt, bet apmeklēt šīs iestādes jau šodien, jo, kā jau minējām, Lieldienu brīvdienās pašvaldības būs slēgtas sakarā ar darbinieku komandējumiem.

Atgriezušies no braucieniem, novadu mēri plāno īstenot vēl kādu pieredzes apmaiņu, proti, uz mēnesi mainīties vietām – Edvīns Bartkevičs aprīlī varētu vadīt Lielvārdes novada domi, Imants Balodis pārņemt Ikšķili, Roberts Ozols iepazīties ar Ogres novada domes darbu, bet Indulis Trapiņš dosies uz Ķegumu.

Par tālākajiem notikumiem informēsim nākamā gada 1.aprīļa laikraksta numurā. Aprill, aprill!