Pensionārei Ogres novadā nozog 23 000 eiro

[ A+ ] /[ A- ]

Foto: ekrānuzņēmums Bankas kartes un PIN koda uzticēšana citai personai pensionārei Rūtai varētu būt izmaksājusi 23 000 eiro…

Pensionārei Ogres novadā nozog 23 000 eiro

Ritvars Raits

Kā savā 23.februāra pārraidē ziņoja TV3 raidījums «Bez Tabu», vientuļai un smagu veselības problēmu nomocītai sirmgalvei no Ogres novada viņas kādreizējā uzticības persona, kas it kā laipni palīdzējusi viņai ikdienas gaitās, nozagusi apmēram 23 000 eiro. Sirmgalve aprūpes vajadzībām ilgstoši uzticējusi palīdzei savu bankas karti, bet nu pēc vairākiem gadiem atskārtusi, ka konts, kā viņa pati apgalvo, iztukšots.

Pensionāre Rūta, kura dzīvo kādā Ogres novada viensētā, jau apglabājusi gan vīru, gan dēlu, kuri nomira priekšlaikus, neuzvarot cīņā pret vēzi. Arī pašai sirmgalvei bija ļaundabīgs audzējs, ko izdevās izārstēt. Tiesa, uzvara pār audzēju un sirmais vecums nesis sev līdzi sabeigtu veselību. Rūta stāsta, ka vecumdienās viņai palīdzējuši gan tuvākie kaimiņi, bet agrāk visbiežāk pie ārstiem vedusi krustmeita. Kad radiniecei objektīvu apsvērumu dēļ nebija vairs iespējas tik cītīgi iesaistīties sirmgalves aprūpē, uzzinot, ka Rūta palikusi bez palīdzes, pati izpalīdzēt esot pieteikusies cita sieviete, kuru sirmgalve pazina. Rūta stāsta, ka jaunajai palīdzei maksājusi par vešanu pie ārstiem uz Rīgu un Ogri. Vēlāk arī uzticējusi viņai savu bankas karti un PIN kodu. Rūta stāsta, ka viņas bankas karte pie palīdzes glabājusies nepilnus trīs gadus. Tā kā pati kartes īpašniece patstāvīgi uz veikalu nedevās, jo to darīt ir ļoti apgrūtinoši, uzticēja ar karti aprūpes vajadzībām rīkoties un izņemt naudu kā samaksu par palīdzību šai uzticības personai.

 

Visu rakstu lasiet 26.februāra „OVV”.

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet! Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!