Pērn Ogrē pieaudzis darījumu skaits ar mājokļiem

[ A+ ] /[ A- ]

Nekustamā īpašuma kompānijas «Latio» 2015.gada trešā ceturkšņa mājokļu tirgus pārskats liecina, ka darījumu skaits ar mājokļiem Ogrē pagājušā gada trešajā ceturksnī, salīdzinot ar gada sākumu, ir trīskāršojies un sasniedzis 2014.gada nogales līmeni.

Sērijveida dzīvokļu kvadrātmetra vidējā cena Ogrē ir no 380 eiro līdz 450 eiro. Pircējus galvenokārt interesē divu istabu dzīvokļi vidējā tehniskā stāvoklī ar cenu no 350 līdz 450 eiro par kvadrātmetru, bet bez veikta remonta – ar cenu no 300 eiro līdz 350 eiro par kvadrātmetru.

«Latio» pārskatā norādīts, ka pircēju interese par dzīvokļiem jaunajos projektos Ogrē joprojām ir zema. Zema arī interese par dzīvokļiem pirmskara vai nestandarta projektu ēkās, tajā pašā laikā arī piedāvājums šajā dzīvokļu segmentā ir neliels.

Pagājušā gada trešajā ceturksnī pieprasījums pēc savrupmājām nav būtiski mainījies. Tāpat kā līdz šim, lielākā interese ir par 120 līdz 170 kvadrātmetrus lielām mājām ar zemi 1200 līdz 1500 kvadrātmetru platībā, kas celtas pagājušā gadsimta otrajā pusē. Šādu māju cenas svārstās no 40 000 līdz 70 000 eiro. Pieprasījums pēc dārgām mājām par cenu virs 150 000 eiro ir ļoti zems.

Tirgū tiek piedāvātas arī pastāvīgai dzīvošanai pielāgotas un rekonstruētas ēkas pilsētas mazdārziņu un vasarnīcu teritorijās. Šādas mājas tiek piedāvātas par cenām, sākot no 25 000 līdz pat 50 000 eiro.

Pārskatā norādīts, ka aktivitāte privātās apbūves zemju tirgū ir zema. Svarīgs ir zemes gabala novietojums pilsētā, elektrības pieslēgums un iespējas pieslēgties pilsētas komunikācijām. Cena par 1200 līdz 1500 kvadrātmetrus lielu zemes gabalu svārstās no desmit līdz 17 eiro kvadrātmetrā.

Arī lauku īpašumu tirgū Ogres reģionā aktivitāte ir zema. Darījumi pārsvarā notiek ar pagājušā gadsimta sākumā būvētām dzīvojamām mājām bez ērtībām un ar nelielu piemājas zemes platību – aptuveni divu līdz desmit hektāru platībā.

Lauksaimniecības platību tirgū pieprasītākie ir zemesgabali platībā virs desmit hektāriem. Vidējās cenas ir robežās no 1000 līdz 2800 eiro par hektāru.

Marta Poga