Pie dzelzceļa gājēju pārejas Ogrē, Vidzemes ielā, uzstāda luksoforu

[ A+ ] /[ A- ]

Foto no Oges novada pašvaldības arhīva Pie gājēju pārejas Vidzemes ielā šobrīd tiek uzstādīts luksofors.

Pie dzelzceļa gājēju pārejas Ogrē, Vidzemes ielā, uzstāda luksoforu

Marta Poga

Dzelzceļa posms Ogrē pie Vidzemes ielas gadiem ilgi ir bijis grūti pārredzams, līdz ar to gājējiem ļoti bīstams. Lai uzlabotu drošību, papildus aizsargbarjerām pie gājēju pārejas tiek uzstādīts luksofors, kas ar sarkano gaismu signalizēs par vilciena tuvošanos, liekot gājējam apstāties.

«OVV» jau rakstīja, ka 2015.gada augustā pēc tolaik Ogres novada domes priekšsēdētāja vietnieka tautsaimniecības, sporta un tūrisma jautājumos Egila Helmaņa iniciatīvas, apejot dažādus birokrātiskos šķēršļus, Ogrē, pie dzelzceļa Vidzemes ielā 6, tika nojaukta māja, lai uzlabotu pārredzamību un šajā vietā dzelzceļa šķērsošanu padarītu ievērojami drošāku.

Lai gājēji justos vēl drošāk, šķērsojot sliežu ceļus Vidzemes ielā, pagājušā gada maijā Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis vērsās Satiksmes ministrijā, akcentējot nepieciešamību izveidot atbilstošu infrastruktūru satiksmes drošības paaugstināšanas nolūkā uz dzelzceļa, jo jautājums par gājēju drošību, šķērsojot sliežu ceļus, Ogrē pastāvīgi ir ļoti aktuāls, ņemot vērā vilcienu kustības intensitāti. Kā īpaši bīstamu vietu domes priekšsēdētājs minēja gājēju pāreju Vidzemes ielā, norādot, ka tur ir jāierīko luksofors.

Rezultāts pašvaldības vadītāja neatlaidībai ir – pie gājēju pārejas Vidzemes ielā šobrīd tiek uzstādīts luksofors.

Helmanis norāda, ka pašvaldības pienākums ir gādāt par iedzīvotāju drošību kopumā, tātad arī valsts infrastruktūras objektos. «Par darbībām pašvaldības īpašumos lemjam paši un darbus veicam atbilstoši finansiālajām iespējām, savukārt attiecībā uz valstij piederošo īpašumu sakārtošanu pašvaldībai ir jābūt neatlaidīgai savās prasībās attiecīgajās institūcijās. Ar VAS «Latvijas dzelzceļš» mums ir izveidojusies laba sadarbība, lielisks piemērs ir gājēju tunelis zem sliežu ceļiem teritorijā starp Mālkalnes prospektu un Skolas ielu – pagājušajā gadā sākās šī nozīmīgā objekta izbūves darbi, un pavisam drīz, šī gada novembrī, tas tiks nodots ekspluatācijā un atvērts gājējiem,» gandarījumu pauž E.Helmanis.

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet! Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!