Pieaugušajiem kārtējā iespēja turpināt izglītoties

[ A+ ] /[ A- ]

Pieaugušajiem kārtējā iespēja turpināt izglītoties

Agate Gavare

Valsts izglītības attīstības aģentūra informē, ka 22.septembrī sāksies pieteikšanās mācībām Eiropas Savienības fondu pieaugušo izglītības projekta «Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide» piektajā kārtā, kurā nodarbinātas personas varēs izvēlēties mācības 12 dažādās nozarēs.

Pieteikšanās turpināsies līdz 22.oktobrim, aizpildot pieteikumu tiešsaistē www.macibaspieaugusajiem.lv. Arī piektajā kārtā mācībām varēs pieteikties nodarbinātas un pašnodarbinātas personas, kuras ir vecumā no 25 gadiem ar nepabeigtu vai pabeigtu izglītību, jaunie vecāki, kas atrodas bērna kopšanas atvaļinājumā un ir saglabājuši darba attiecības, kā arī strādājošie pensionāri.

Nodarbinātas personas projekta laikā mācīties var divas reizes neatkarīgi no pieteikšanās kārtu skaita, taču jāņem vērā, ka vienlaikus iespējams mācīties tikai vienā izglītības programmā. Ja mācības uzsāktas un kādu iemeslu dēļ pārtrauktas, atkārtoti var pieteikties ne ātrāk par sešiem mēnešiem pēc mācību pārtraukšanas dienas. Vairāk par pieteikšanās nosacījumiem interneta vietnē: www.macibaspieaugusajiem.lv.

Piektajā pieteikšanās kārtā mācības būs pieejamas 12 tautsaimniecības nozarēs: būvniecībā; drukas un mediju tehnoloģijās; elektronisko un optisko iekārtu ražošanā, informācijas un komunikācijas tehnoloģijās; ēdināšanas pakalpojumos un tūrismā; enerģētikā; kokrūpniecībā; ķīmiskajā rūpniecībā; metālapstrādē, mašīnbūvē un mašīnzinībās; pārtikas rūpniecībā un lauksaimniecībā; tekstilizstrādājumu, apģērbu, ādas un ādas izstrādājumu ražošanā; transportā un loģistikā; uzņēmējdarbībā.

Sākot ar piekto kārtu, mācību izmaksas 95% apmērā profesionālās tālākizglītības programmas apguvei, kas dod iespēju iegūt profesiju, sedz ES fondi un valsts. Mācoties kādā no tālākizglītības programmām, nodarbināta persona var saņemt arī atbalstu ceļa izdevumu segšanai uz kvalifikācijas prakses vietu un atpakaļ. Tālākizglītības programmas apguvei nodarbinātas personas līdzmaksājums ir 5%. Pārējo izglītības programmu apguves izmaksas ES fondi un valsts sedz 90% apmērā un nodarbinātas personas līdzmaksājums ir 10%. Līdzmaksājumu var segt arī darba devējs vai kāda cita fiziska vai juridiska persona.

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet!

Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!