Pieci lielvārdieši cīnās par ceļazīmi uz pasaules čempionāta finālturnīru

[ A+ ] /[ A- ]

Ritvara Raita foto Lielvārdes florbola audzēknis Toms Akmeņlauks no Liepājas pilsētas domes priekšsēdētāja Jāņa Vilnīša rokām saņēmis labākā spēlētāja balvu.

Ritvars Raits

Šonedēļ Liepājā notiek pasaules čempionāta florbolā vīriešiem kvalifikācijas turnīrs, kurā Latvijas izlases sastāvā piedalās pieci Lielvārdes florbola audzēkņi. Turnīru latvieši sāka ar pārliecnošu uzvaru pār Francijas valstsvienību – 17:0. Pie rezultativitātes punktiem tika visi četri laukuma spēlētāji no Lielvārdes – Toms Akmeņlauks, Aivis Kusiņš, Niks Blumfelds un Armands Savins, bet vārtsargs Jānis Salcevičs mūsu komandas vārtus nosargāja neskartus.

Liepājas Olimpiskajā centrā par ceļazīmēm uz pasaules čempionāta finālturnīru, kas šī gada nogalē norisināsies Somijas galvaspilsētā Helsinkos, cīnās četras komandas, kas sadalītas divās apakšgrupās. Latvijas izlases grupā ir Francijas, Austrijas un Vācijas valstsvienības. Lai brauktu uz Helsinkiem, latviešiem savā grupā jāizcīna pirmā vieta, kas, kā izskatās, viņiem ir pa spēkam. Arī tad, ja nepaveiksies un mūsējie ierindosies otrajā vietā, iespēja vēl būs, tikai turnīra pēdējā dienā jāuzvar otras apakšgrupas otrā spēcīgākā komanda. Vēl Liepājā spēlē arī Čehijas, Spānijas, Nīderlandes un Lihtenšteinas izlases.

Turnīrs sākās 29.janvārī, kad mūsu florbolisti krustoja nūjas ar francūžiem. Starp citu, tā bija pirmā reize, kad Latvijas valstsvienība mērojās spēkiem ar Francijas izlasi, kam ne tuvu nav tādas pieredzes, kā mūsu florbolistiem. Spēles rezultāts tika atklāts jau 2.minūtē, kad vārtus guva ulbrokietis Edžus Ceriņš, kuram asistēja lielvārdietis Aivis Kusiņš – 1:0. Arī mača turpinājumā latvieši darbojās ļoti mērķtiecīgi un rezultatīvi, jau pirmā perioda laikā izvirzoties vadībā ar 7:0. Otrajā trešdaļā tika gūti vēl astoņi vārti (15:0), tikai pēdējā periodā mūsējie samazināja apgriezienus, gūstot tikai divus vārtus, bet spēles galarezultāts tik un tā ir ļoti iespaidīgs – 17:0.

Ar rezultativitātes punktiem izcēlās visi četri lielvārdieši – laukuma spēlētāji. Visražīgākais bija Toms Akmeņlauks, kurš ilgus gadus bijis Lielvārdes komandas līderis, bet šosezon spēlē Liepājas komandā «Kurši/Ekovalis». Toms guva divus vārtus un izdarīja trīs rezultatīvas piespēles, turklāt tika atzīts par labāko spēlētāju mūsu izlases rindās. Nikam Blumfeldam divas rezultatīvas piespēles, bet Aivim Kusiņam un Armandam Savinam, kurš ir gados pats jaunākais Latvijas izlases spēlētājs, šoreiz pa vienai rezultatīvai piespēlei. Jānis Salcevičs spēli sāka Latvijas izlases vārtos, bet vēlāk, kad mača rezultāts jau bija izšķirts, viņu nomainīja amata brālis Valters Kasjaņenko no Talsiem. Latvijas izlases vārti tika droši nosargāti neskarti. Divus vārtus šajā mačā guva Mihails Kostusevs, kurš savulaik bija Lielvārdes komandas spēlējošais treneris, bet tagad jau vairākus gadus cīnās Liepājas komandas sastāvā.

Vakar jau pēc laikraksta nodošanas tipogrāfijā latvieši aizvadīja spēli pret austriešiem, kuri turnīru sāka ar zaudējumu vāciešiem (0:7). Šovakar mūsējiem pati svarīgākā spēle apakšgrupā – pret vāciešiem.

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet!

Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!