Piedzīvojumu pārgājienā «Meņģele 2010» uzvar nītaurieši

[ A+ ] /[ A- ]

Madlienieši cīnās kopā ar savu skolotāju Ritu Pučekaiti.

Vertikāle X, Challange, Adventure race… Nu jau Latvijā stabili iegājies mūsu valodai piemērotākais un savai būtībai atbilstošākais apzīmējums «Piedzīvojumu sacīkstes». 20.jūnijā savs piedzīvojumu pārgājiens vilināja arī mūspuses jauniešus.

Agrāk, kad teju katrā skolā vai uzņēmumā bija pa tūrisma pulciņam vai klubam, tas bija vienkārši – tūrisms. Tagad (ko lai dara?) tas pats jāpieņem kā kaut kas ekskluzīvs. Tak nezāle neiznīkst! Galvenais nav nosaukums. Galvenais ir tas, ka mēs vēl varam saņemt dūšu, un doties mūsu Dzimtenes džungļos (kurš netic, lai nākamgad izmēģina!) meklēt dižkokus, svētvietas un galu galā – vienkārši piedzīvojumus. Lai būtu aizraujošāk, izveidojies stabils sacīkšu formāts: uz laiku, ar kontrolpunktiem un speciāliem uzdevumiem.

20. jūnijā notikušajā piedzīvojumu pārgājienā «Meņģele 2010» labākie izrādījās Nītaures ūdenstūristi. Tā kā smalko Mergupi nevar salīdzināt ar krāčaino Ogri, taciņa uz Meņģeli jau iestaigāta. Lai gan tieši smailīšu uzdevums izmērcēja četrpadsmitgadīgo Jutu (arī citu komandu dalībnieki sausā netika cauri), Nītaures komanda jau pirmajā uzdevumā izrāvās pārliecinošā vadībā un teju visai Meņģelei izgāja cauri četrās stundās.

Toties cīņā par otro vietu izvērtās īsts trilleris. Katrā kontrolpunktā Meņģeles un Madlienas komandas mainījās vietām. Pirmie finišēja meņģelieši, bet… Mājās mamma pastāstīs, kur atrodas Ogreskalni, tak cīņas karstumā sanācis turpat ciemata malā apmaldīties un bez drošināšanas šķērsot upi «pa taisno», izlaižot speciālo uzdevumu… Piedzīvojumu sacīkstēs tās ir rupjas kļūdas. Pieredze tiek krāta, mācoties arī no savām kļūdām.

Toties Madlienas komandu vadīja pieredzējusī Rita Pučekaite. Savulaik uzkāpusi vienā no bīstamākajām Eiropas virsotnēm – Elbrusā, skolotāja arī tagad sešās stundās prasmīgi novadīja savu grupu līdz augstajai otrajai vietai.

Bez Latvijas Hipotēku un zemes bankas kluba «Mēs paši» atbalsta pasākums nebūtu noticis. Cerēsim, ka nākamgad bankas darbinieki nenobīsies no lietusgāzēm pirms un pēc sacīkstēm un atbalstīs tūrismu arī ar savu piedalīšanos.

Uzreiz pēc Jāņiem airēšanas maratons – 60 km no Meņģeles līdz Lēdmanei. Bet nākošās tūrisma tehnikas sacīkstes Ogres rajonā būs augusta vidū – Meņģeles un pēc tam Madlienas sporta svētkos.

Gundara Patmalnieka foto