Piemiņas spēlē futbolā uzvar «Daugava»

[ A+ ] /[ A- ]

Ja arī futbola veterāni jaunajiem futbolistiem zaudē ātrumā, tad cīņassparā viņi tos varbūt pat pārspēj.

Sestdien, 2. oktobrī, Ogres stadionā notika ļoti interesants un aizkustinošs futbola mačs – laukumā atkal tikās divu bijušo komandu – Ogres «Adītāja» un Rīgas «Daugavas» – vecmeistari. Ārkārtīgi sīvā cīņā uzvaru ar 2:1 šoreiz svinēja rīdzinieki.

Šī spēle bija veltījums to Ogres «Adītāja» futbolistu piemiņai, kuru vairs nav starp mums: Juzefam Šemeļam, Igoram Petrovam, Jurijam Plavinskim, Aleksandram Vasiļjevam, Ērikam Eisakam, Aleksejam Vasiļjevam un Paulam Rubīnam (senioram). Pirms spēles klātesošie šos spēlētājus pieminēja ar klusuma brīdi.

Rudenīgie laika apstākļi bija ideāli piemēroti futbola spēlēšanai, tāpēc abu komandu seniori, paspieduši viens otram roku, ar lielu azartu devās laukumā. Jau viens no pirmajiem «Adītāja» uzbrukumiem bija rezultatīvs – Vladimirs Kuzmins izvirzīja vadībā ogrēniešus – 1:0. Kamēr futbolisti cīnījās laukumā, piemiņas spēles rīkotājs – bijušais Ogres «Adītāja» spēlētājs un treneris Valentīns Lampickis – pastāstīja, ka savā laikā abas komandas savā starpā nemaz tik bieži nespēlēja, jo «Daugava» piedalījās Vissavienības čempionātos, kamēr «Adītājs» – Latvijas līgās. Tomēr reiz kādā draudzības spēlē ogrēnieši titulētos pretiniekus pieveikuši ar 1:0, uzvaras vārtus toreiz esot guvis Igors Kolkomeicevs, kurš piedalījās arī šajā piemiņas spēlē.

Nonākuši zaudētāju lomā, «Daugavas» vecmeistari ļoti aktivizējās, un viņu uzbrukuma viļņi vēlās viens pēc otra. Otrā puslaika sākumā rīdzinieks Jānis Zeltiņš panāca izlīdzinājumu – 1:1. Spēle gan nebeidzās neizšķirti, jo pavisam neilgi pirms mača beigām ogrēnieši, mēģinot aizsist bumbu tālāk no sava soda laukuma, trāpīja to tieši vārtos – 1:2. Tiesa, rezultāts šādā spēlē nav galvenais – laukumu visi futbolisti atstāja, ļoti apmierināti un draudzīgi noskaņoti.

FOTOGALERIJA

Ritvara Raita foto