Piesakieties projektam «Nesmēķējošā klase»

[ A+ ] /[ A- ]

Veselības inspekcija aicina līdz 17.septembrim 7.-8. klašu skolēnus pieteikt savas klases dalību projektam «Nesmēķējošā klase».

Projekta mērķis ir aicināt minēto klašu skolēnus pārbaudīt savu izturību, atsakoties no smēķēšanas, un pierādīt savu spēju atturēties no cigaretes, tādējādi uzlabojot savu un savu draugu veselību.

Projekts paredz, ka vispirms 7. un 8.klašu kolektīvi vienojas nesmēķēt sešus mēnešus – no šā gada 1.oktobra līdz 2011.gada 31.martam. Pēc kopējas vienošanās klase aizpilda pieteikšanās veidlapu, kas atrodama Veselības inspekcijas mājaslapā www.vi.gov.lv. Klases reģistrējas dalībai projektā, pieteikumu veidlapu nosūtot uz e-pasta adresi: nesmekeju@vi.gov.lv.

Klases līdzdalību projektā pārrauga klases audzinātājs, kurš pastiprināti pievērš jauniešu uzmanību jautājumiem par smēķēšanas profilaksi un kaitīgumu. Ziņojumus par projekta gaitu ik mēnesi sagatavo klases kolektīva izvirzītais projekta vadītājs. Klases piedalās arī radošo konkursu darbu izstrādē un par izturību sacenšas ar citām nesmēķējošajām klasēm. Klašu kolektīvi, kuros neviens no jauniešiem projekta laikā nesmēķē, noslēgumā piedalās izlozēs par interesantām veicināšanas balvām un galveno balvu – aktīvās atpūtas brīvdienu visai klasei mācību gada nogalē.

Starptautiskā pretsmēķēšanas kampaņa «Nesmēķējošā klase» Latvijā tiek organizēta jau ceturto gadu. Kampaņa ir Eiropas Savienības Sabiedrības veselības programmas iniciēts projekts smēķēšanas profilaksē jauniešiem, un projekta galvenie mērķi ir aizkavēt smēķēšanas uzsākšanu, veicināt smēķēšanas atmešanu smēķēt uzsākušu jauniešu vidū.