Piparmētru košļene un svešinieku tests jeb triki, kā apmānīt sevi un iztērēt mazāk!

[ A+ ] /[ A- ]

Piparmētru košļene un svešinieku tests jeb triki, kā apmānīt sevi un iztērēt mazāk!

Tu noteikti esi dzirdējis, ka, nekad nevajadzētu iet uz veikalu izsalkušam, jo, kad tev gribās ēst, tu drīzāk iegādāsies dažādas tev nevajadzīgas preces, nekā, ja tu dotos uz veikalu, kad tu nejūties izsalcis. Taču šis nav vienīgais no ģeniālajiem trikiem, kā tu vari apmānīt sevi un savu prātu un nākamreiz, dodoties uz veikalu, iztērēt ievērojami mazāk.

1. Veikalā košļā piparmētru košļeni un valkā austiņas

Līdzīgi padomam par to, ka izsalkums un iepirkšanās nav labākie kompanjoni, tā arī šis padoms košļāt piparmētru košļeni un valkāt austiņas, kamēr tu iepērcies, tev lieti noderēs, ja tu vēlies iegādāties mazāk preces un tātad arī iztērēt mazāk. Tu visdrīzāk jau zini, ka bieži vien, īpaši lielveikali cenšas pievilināt pircējus iegādāties konkrētas preces ar tādiem trikiem kā dažādām patīkamām smaržām vai speciāli izvēlētu mūziku. Taču tu vari apmuļķot savas sajūtas un nepakļauties lielveikalu trikiem vienkārši košļājot košļājamo gumiju un valkājot austiņas. Košļājamā gumija, īpaši, ja tā ir piparmētru vai kādā citā spēcīgā garšā, šī garša un smarža, nomāks dažādas smaržas, kuras atrodas veikalā, un tev būs mazāks kārdinājums iegādāties tos produktus, kuri patīkami smaržo. Tajā pašā laikā autiņu valkāšana, pat ja tu tajās neklausies mūziku, bloķēs dažādas skaņas un mūziku, kura tiek spēlēta lielveikalos, lai tu varētu ātri iegādāties sev nepieciešamās preces un doties prom no lielveikala, nepārtērējot savu budžetu un neradot nepieciešamību aizņemties naudu, jo atrais kredits nav tas labākais risinājums, kad jau tā ir iztērēts par daudz.

2. Preces cenu vērtē pēc tā, cik stundas tev vajadzētu nostrādāt, lai šo preci iegādātos

Vai zini, kas ļoti veiksmīgi tevi apturēs no nevajadzīgiem tēriņiem un dārgu preču iegādes, kuras tu izmantosi tikai dažas reizes? Padomā par to, cik stundas vai darba dienas tev vajadzētu nostrādāt, lai par nopelnīto naudu tu iegādātos šo preci. Šādi apdomājot preces cenu diez vai tev vēl gribēsies iegādāties, piemēram, apavus par 100 eiro, kurus tu uzvilksi labi ja dažas reizes, jo galu galā, ja tu strādā par minimālo algu un stundā saņem 2,166 eiro, tad tev būtu jānostrādā 47 stundas, lai atpelnītu šo apavu pāri. Tāpēc nākamreiz, kad šaubies par kādas preces iegādi, padomā par konkrētās preces cenu pēc stundām, kuras tev būtu jānostrādā, lai savāktu šo summu.

3. Pieņem jaunu naudas tērēšanas mantru

Ja tu zini, ka tavs gribasspēks ir pietiekami spēcīgs, lai tu iztiktu tikai ar konkrētu domu gājienu, lai lieki neiztērētu naudu, tad noteikti pamēģini pieņemt jaunu mantru, kura tev ir jāatceras ik reizi, kas tu tērē kaut mazāko naudas summu. Piemēram tā vietā, lai teiktu, ka tu esi pelnījis sevi palutināt, kad tu dodies iepirkties uz apģērbu veikalu, labāk saki, ka tu iegādāsies tikai tos apģērbus, kuriem ir akcija, tā efektīvi samazinot summu, kuru tu iztērēsi un krediti ar sliktu vesturi vai ātrie kredīti vairs nebūs tava vienīgā izeja, lai apmaksātu visus ikdienas rēķinus.

4. Izmaini to, kā tu skaties uz konkrētu nomināciju banknotēm

Psiholoģisks fenomens saistībā ar naudas banknotēm, vienalga vai tās būtu Amerikas Savienoto Valstu dolāru banknotes vai mūsu pašu Latvijas eiro banknotes, ir, ka mēs bieži nevēlamies tērēt lielākas nominācijas banknotes. Tāpēc iesaku tev izmainīt to kā tu skaties uz banknotēm, un tāpat kā tu nevēlies tērēt piecdesmit eiro banknoti, iemācies šīs pašas izjūtas izjust arī skatoties uz, piemēram desmit eiro banknoti. Tā tu, drīzāk pataupīsi šīs lielākās banknotes un drīz vien tev makā var parādīties iekrāta visai liela naudas summa.

5. Atradini sevi no impulsu pirkumu veikšana

Impulsa pirkumi ir, iespējams, tas, kas kaitē mūsu finansēm un budžetam visvairāk, jo nereti mēs šos pirkumus kārtīgi neapdomājam un par tiem iztērējam vairāk naudas, nekā mēs to darītu, ja būtu iepriekš plānojuši iegādāties šo preci. Tāpēc tev vajadzētu atradināties no impulsu pirkšanas. Dažiem tas izdodas vienkārši ar gribasspēka palīdzību, bet, ja tu zini, ka tev vajag kaut ko vairāk par gribasspēku, tad vari, piemēram, pirms katra impulsa pirkuma iedomājies, ka kāds svešinieks tev piedāvā vai nu šo preci, kuru tu taisies iegādāties, vai šīs preces cenu skaidrā naudā, un tad pajautā sev, kuru tu izvēlētos. Ar šo tā saukti svešinieku testu tu ātri vien vari atrunāt sevi no pirkuma veikšanas, jo tu apjaut, ka tu to pašu preci taču vari iegādāties lētāk un vēl papildus ietaupīt naudu, ja tev pēkšņi tiktu piedāvāta papildus skaidra nauda šīs preces iegādei.