Pirmo reizi notiek Skolēnu sporta spēles

[ A+ ] /[ A- ]

Pirmo reizi notiek Skolēnu sporta spēles

Ritvars Raits

6.maijā Ogresgala bijušā hipodroma teritorijā vasarīgos laika apstākļos un pozitīvā noskaņojumā pirmo reizi notika Ogres novada Skolēnu sporta spēles, kuras sarīkoja Izglītības pārvalde, ziņo Ogres novada pašvaldība.

Skolēnu sporta spēlēs piedalījās 7.-12. klašu audzēkņi no Ogres novada skolām. Jauniešu komandas piedalījās dažādās sportiskajās aktivitātēs un veica atjautības uzdevumus, tādējādi saliedējot savus kolektīvus. Pasākumā bija pārstāvētas Lielvārdes pamatskola, Taurupes pamatskola, Ogres Valsts ģimnāzija, Jaunogres vidusskola, Ķeguma komercnovirziena vidusskola, Madlienas vidusskola un Ogresgala pamatskola. Arī Ogres novada Jauniešu dome bija izveidojusi savu komandu.  Sporta spēlēs startēja 11 komandas, kuru sastāvā bija vairāk nekā 110 skolēnu.

Sporta spēles turpinājās visu dienu. Tās sākās ar iesildīšanos, ko vadīja biedrības «Visa veida kustība» pārstāvis Agris Pikšens, kuram ļoti ātri un veiksmīgi izdevās jauniešus pozitīvi noskaņot dienas uzdevumam. Pasākuma galvenajā daļā jauniešiem bija jāpiedalās desmit aktivitātēs un tikpat individuālajās stafetēs, ko piedāvāja dažādas Ogres novada jauniešu biedrības. Sporta spēļu aktivitātes organizēja Ogres novada sporta centrs, biedrība «Visa veida kustība», Ikšķiles jaunsargu vienība, Zemessardzes 54.kaujas atbalsta bataljons, biedrība «Mellene», «Aktīvās atpūtas centrs jauniešiem» no Lēdmanes, Ogres novada Jauniešu dome, kā arī Ogres novada Izglītības pārvalde. Piemēram, zemessargi bija noorganizējuši un tiesāja divas sportiskās aktivitātes – svaru bumbu turēšanu un komandas stafeti. Pēc Sporta spēļu galvenās daļas jaunieši varēja piedalīties radošajās darbnīcās, kopīgi aprunāties un nodibināt draudzīgus kontaktus.

Ogres novada Izglītības pārvaldes galvenā jaunatnes lietu speciāliste Dace Nikolaisone pastāstīja, ka šādas sporta spēles Ogres novadā notiek pirmo reizi. «Mēs esam gandarīti par skolēnu atsaucību un ieinteresētību. Šeit, hipodroma teritorijā, ir jūtama ļoti draudzīga un priecīga atmosfēra, par to liecina arī jauniešu pozitīvie smiekli un smaids. Ideja par šāda veida pasākumu radās jau pērn, tomēr Covid-19 pandēmijas apstākļos to nebija iespējams īstenot, tāpēc esam priecīgi, ka šodien visi esam šeit. Šīs nav tikai sporta spēles, tā ir saliedēšanās un sadraudzēšanās skolu starpā, un kur vēl labāk to izdarīt kā sportojot. Liels paldies visām organizācijām, kas iesaistījās un palīdzēja pasākuma norisē,» pauda D.Nikolaisone. Jaunatnes lietu speciāliste izteica cerību, ka jauniešu pozitīvās atsauksmes ieinteresēs arī citas skolas un nākamgad dalībnieku skaits būs vēl kuplāks. Vaicāta, kā izvēlēta pasākuma norises vieta, Nikolaisone minēja, ka Ogresgalā ir ļoti pateicīga infrastruktūra, bijušajā hipodromā ir plaša teritorija, kur organizēt tieši tāda veida sporta spēles.

Komandām, kas izcīnīja pirmās trīs vietas 7.-9. un 10.–12.klašu grupās, tika pasniegtas balvas, kā arī katra komanda un organizācijas saņēma pa svētku kliņģerim. Galvenā balva bija ceļojošais draudzības kauss, ko saņēma tā skola, kas kopvērtējumā ieguva vislielāko punktu skaitu abās klašu grupās. Plānots, ka ceļojošais kauss katru gadu nonāks citā skolā, savukārt sporta spēles varēs notikt vai nu pie uzvarētājiem, vai arī jaunieši varēs izvēlēties citu, sev tīkamāku pasākuma lokācijas vietu.

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet! Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!