Plāno nojaukt ēku Ogrē, Zinību ielā 8

[ A+ ] /[ A- ]

Foto no Ogres novada pašvaldības arhīva Ēka Ogrē, Zinību ielā 8, ir sliktā tehniskā stāvoklī un, to nojaucot, paliecināsies pārredzamība krustojumā.

Plāno nojaukt ēku Ogrē, Zinību ielā 8

Marta Poga

Ogres novada pašvaldības 24.novembra Finanšu komitejas ārkārtas sēdē tika skatīts jautājums par finanšu līdzekļu piešķiršanu dzīvojamās ēkas Ogrē, Zinību ielā 8, nojaukšanai.

Ogres novada pašvaldības dome jau 2016.gada 16.jūnijā pieņēma lēmumu par viena dzīvokļa Ogrē, Zinību ielā 8, atsavināšanu un dzīvojamās ēkas nojaukšanu. Ēkas nojaukšanu bija plānots veikt pēc atsavinātā dzīvokļa un pašvaldībai piederoša dzīvokļa atbrīvošanas.

Pirms pieņemt lēmumu par dzīvojamās ēkas nojaukšanu, tika secināts, ka, ņemot vērā minētās ēkas slikto tehnisko stāvokli, tās atjaunošanas un pārbūves izmaksas būtu pārāk augstas.

Ēka atrodas Kalna prospekta malā, pie pagrieziena uz Zinību ielu, iepretim pagriezienam uz Zvaigžņu ielu, vietā ar ļoti dzīvu autotransporta un gājēju plūsmu. Nojaucot šo ēku, ievērojami uzlabosies pārredzamība šajā vairāku ielu krustojumā, līdz ar to arī visi satiksmes dalībnieki varēs justies drošāk, tostarp drošāks būs skolēnu ceļš uz Ogres 1. vidusskolu.

Ēkas nojaukšanai plānots piešķirt 6857 eiro no Ogres novada pašvaldības 2020.gada budžeta izdevumiem neparedzētiem gadījumiem.

Gala lēmums par finansējuma piešķiršanu vēl jāakceptē Ogres novada domes 30.novembra sēdē.

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet! Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!.