Policija aktīvāk tvarstīs pīpējošos nepilngadīgos

[ A+ ] /[ A- ]

Līdz šim par nepilngadīgo, kurš tika pieķerts smēķējam vai lietojam alkoholiskos dzērienus, bija jāatbild viņa vecākiem, taču Grozījumi administratīvo pārkāpumu kodeksā paredz, ka turpmāk par minētajiem pārkāpumiem atbildēs paši to vaininieki.

Ogres novada pašvaldības policijas priekšnieks Uģis Ulmanis informē, ka policijas darbinieki pēdējo nedēļu laikā sastādījuši vairākus administratīvā pārkāpuma protokolus un izteikuši aizrādījumus par smēķēšanu neatļautā vietā. Lielākoties šo pārkāpumu izdarījuši skolēni pie izglītības iestādēm. U.Ulmanis informē, ka pirms neilga laika papildināts Administratīvā pārkāpuma kodeksa 42.¹ pants ar 4. daļu, kas paredz atbildību par smēķēšanu, ja to izdarījis nepilngadīgais. Par minētā panta pārkāpumu var izteikt brīdinājumu vai uzlikt naudas sodu līdz desmit latiem.

Likumdevēji attiecībā uz nepilngadīgajiem Administratīvo pārkāpumu kodeksu papildinājuši vēl ar kādu pantu. Proti, saskaņā ar 171.¹ pantu par alkoholisko dzērienu vai citu apreibinošo vielu lietošanu vai atrašanos alkoholisko dzērienu vai citu apreibinošo vielu ietekmē, ja to izdarījis nepilngadīgais, paredzēts izteikt brīdinājumu vai uzlikt naudas sodu līdz divdesmit pieciem latiem. Par tām pašām darbībām, ja tās izdarītas atkārtoti gada laikā pēc administratīvā soda uzlikšanas, nepilngadīgo var sodīt ar naudas sodu no divdesmit pieciem līdz piecdesmit latiem.

Te nu varētu jautāt, – kur gan nepilngadīgais, kas nestrādā, bet piemēram, mācās vispārizglītojošajā skolā, lai ņem naudu soda nomaksai? Atbilde ir vienkārša – turpat, kur ņēma naudu cigarešu vai alkohola iegādei.