Policija izņem metamfetamīnu aptuveni 800 latu vērtībā

[ A+ ] /[ A- ]

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Ogres policijas iecirkņa darbiniekiem ir izdevies pielikt punktu narkotiku tirdzniecībai daudzu šīs indes cienītāju vidū pazīstamajā zaļajā mājā Ogrē, Tirgoņu ielā.

Taka uz šo namu narkomāniem nu būs jāaizmirst, jo aizvadītā gada nogalē, 28.decembrī, Ogres policijas iecirkņa darbinieki īstenoja jau ilgstoši gatavotu operāciju. Proti, veicot speciālās izmeklēšanas darbības, par metamfetamīna iegādāšanos un glabāšanu realizācijas nolūkā Ogrē, Tirgoņu ielā, aizturēja 1971.gadā dzimušu sievieti, pie kuras tika atrasti pārdošanai paredzēti 0,189 grami metamfetamīna. Veicot kratīšanu minētās personas dzīvesvietā, tika izņemti vēl 80 grami metamfetamīna, kura tirgus vērtība ir aptuveni 800 latu.

Valsts policijas Rīgas reģiona Ogres policijas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas priekšniece Inga Meikšāne skaidro, ka par minēto noziedzīgo nodarījumu sievietei draud brīvības atņemšana uz laiku no astoņiem līdz 15 gadiem. Ņemot vērā noziedzīgā nodarījuma smagumu, policijas darbinieki lūdza aizdomās turētajai līdz tiesai kā drošības līdzekli piemērot apcietinājumu, taču, ņemot vērā to, ka aizturētā līdz šim nav bijusi sodīta, nožēlo izdarīto un viņas apgādībā ir divi nepilngadīgi bērni, Ogres rajona tiesa sievietei kā drošības līdzekli piemēroja policijas uzraudzību.

«Ne vienreiz vien ir dzirdēti iedzīvotāju pārmetumi, sak, tur un tur tirgo narkotikas, kāpēc policija neko nedara? Viens ir zināt, bet pavisam kas cits – vainīgo pieķert un noziegumu pierādīt. Tas nav viegli, jo narkotiku tirgoņi ir ļoti piesardzīgi. Šādu operāciju realizēšanā jāiegulda ilgstošs, profesionāls un rūpīgs darbs,» skaidro I.Meikšāne.

Nams Ogrē, Tirgoņu ielā, jau ne vienreiz vien ir nonācis likumsargu redzeslokā kā narkotisko vielu tirdzniecības vieta. Šajā namā kratīšana tika veikta arī 2008.gada oktobra nogalē. Toreiz likumsargi Tirgoņu ielas namā izņēma aptuveni 30 gramus metamfetamīna, kas bija safasēts vairāk kā 180 maisiņos un, visticamāk, paredzēts realizācijai. Uz kādu laiku narkotiku tirdzniecība šeit pieklusa, bet, acīm redzot, vienu vietā nu ir stājušies citi, kuriem, kā mēdz teikt, nekas nav svēts, kuri peļņas nolūkā gatavi izpostīt daudzu cilvēku dzīves. «Es, protams, neloloju ilūzijas, ka aizturot vienus narkotiku tirgoņus, viņu vietā nenāks citi, kuri būs vēl piesardzīgāki, tomēr, ja šādu tirdzniecības vietu būs mazāk, ceru, ka mazāk kļūs arī to nelaimīgo, kuri iesaistās narkotiku lietošanā. Par narkotiku kaitīgumu, šķiet, neviens nav jāpārliecina,» saka I.Meikšāne.

Izmeklēšana turpinās.