Policijas ziņas

[ A+ ] /[ A- ]

Policija lūdz palīdzēt!

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Ogres policijas iecirkņa darbinieki saistībā ar smaga noziedzīgā nodarījuma izmeklēšanu lūdz atsaukties jauniešus, kas naktī no 18. uz 19.septembri, laikā no pulksten 3 līdz pulksten 4, atradās Ogrē, Līkā tilta vai Bērzu alejas rajonā. Jebkura, pat šķietami nenozīmīga, informācija var sekmēt minētā nozieguma atklāšanu, tāpēc likumsargi ļoti cer uz iedzīvotāju atsaucību.

Lūgums zvanīt: 65002422 (darba laikā) vai 65002400 (visu diennakti). Informācijas sniedzējiem anonimitāte garantēta.

Norēķinās ar svešu kredītkarti

21.septembrī A. veikalā Lielvārdē, Lāčplēša ielā, mēģināja norēķināties ar svešas personas kredītkarti. Policija noskaidro notikušā apstākļus. Bet 24.septembrī 1971.gadā dzimušais A. savā dzīvesvietā Ogrē, Tīnūžu ielā, konstatēja, ka viņam ir nozagta bankas debetkarte un no tās noņemta nauda. Uzsākts kriminālprocess.

Paliek bez naudas un dokumentiem

21.septembrī 1991.gadā dzimušais M. Lielvārdē, Lāčplēša ielā, konstatēja, ka viņam nozagts maks. Bet 22.septembrī 1978.gadā dzimušais A. Ogrē konstatēja, ka viņam pazudusi pase. Savukārt 23.septembrī 1980.gadā dzimušais M. Ogrē, Austrumu ielā, konstatēja, ka viņam no maka nozagta nauda.

Apzog un apskādē auto

22.septembrī konstatēts, ka no Lielvārdē, Edgara Kauliņa ielā, novietotās automašīnas «BMW» pazuduši moldingi. Šajā pašā dienā konstatēts, ka no Ķeguma novadā novietotās automašīnas «TOYOTA» pazudusi valsts numurzīme un elektriskā vinča «WARN». Bet 23.septembrī konstatēts, ka Ogrē, Ausekļa prospektā, novietotajai automašīnai «VW SHARAN» izsists aizmugurējais stikls. Savukārt 25.septembrī konstatēts, ka pie mājas Lielvārdē, Edgara Kauliņa ielā, novietotajai automašīnai «AUDI Q7» noskrāpēts sāns. Bet 26.septembrī konstatēts, ka no Ogrē, Skolas ielā, novietotās automašīnas «FORD GALAXY» pazudusi navigācijas iekārta.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Ogres policijas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas priekšniece Inga Meikšāne aicina neatstāt automašīnās vērtīgas mantas, kas var būt lieks vilinājums zagļiem.

Mēģina nozagt sliedes

Saņemta informācija, ka 29.maijā Rembates pagastā konstatēts sliežu zādzības mēģinājums. Sakarā ar minēto faktu policija pārbauda 1986.gadā dzimušo D. Bet 22.septembrī konstatēts, ka Ciemupē, pamestas degvielas uzpildes stacijas teritorijā, iespējams, notikusi metāla konstrukciju zādzība. Sakarā ar minēto faktu policija pārbauda 1981.gadā dzimušo A. Abos gadījumos uzsākts kriminālprocess.

Pazūd elektroinstrumenti un tinumi

Saņemta informācija, ka 15.septembrī konstatēts: no mācību iestādes Ogrē, Meža prospektā, pazuduši elektroinstrumenti – elektriskais skrūvgriezis un urbjmašīna. Bet 22.septembrī konstatēts, ka, brīvi piekļūstot, Mazozolu pagastā nozagti transformatora tinumi. Uzsākts kriminālprocess.

Suns sakož bērnu

Saņemta informācija, ka 30.augustā kādas mājas pagalmā Meņģeles pagastā 2004.gadā dzimušajam K. iekoda pie ķēdes piesiets suns. Uzsākts kriminālprocess, policija noskaidro notikušā apstākļus.

Paliek bez telefona

Saņemta informācija, ka 20.septembrī 1975.gadā dzimušajai D. Lielvārdes kultūras namā pazudis mobilais telefons «SAMSUNG». Bet 26.septembrī 1955.gadā dzimušais A. Ogrē, Skolas ielā, konstatēja, ka viņam nenoskaidrotos apstākļos nozagts mobilais telefons.

Kāds aiznesis katlus

Saņemta informācija, ka 20.septembrī konstatēts: no kāda dzīvokļa Rembatē, Ķeguma ielā, pazuduši alumīnija katli un putekļu sūcēja detaļas.

Protokols par lamāšanos

22.septembrī 1991.gadā dzimušajam D. un 1992.gadā dzimušajam I. sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols, jo minētie jaunieši, būdami alkohola reibumā, lielveikalā Ogrē, Mednieku ielā, veica huligāniskas darbības – traucēja veikala darbu un lamājās necenzētiem vārdiem. Bet 24.septembrī administratīvā pārkāpuma protokols sastādīts arī 1984.gadā dzimušajam E., kurš Lielvārdē, Lāčplēša ielā, veica huligāniskas darbības. Savukārt 26.septembrī administratīvā pārkāpuma protokols par huligāniskām darbībām sastādīts arī 1988.gadā dzimušajam P., kurš veikalā Ogrē, Mednieku ielā, veica huligāniskas darbības – lamājās necenzētiem vārdiem, kā arī nokārtoja dabiskās vajadzības policijas darbinieku transportlīdzeklī.

Pārbauda saistībā ar narkotikām

23.septembrī Ogrē, Mālkalnes prospektā, administratīvi aizturētais, 1978.gadā dzimušais U. nosūtīts uz pārbaudi narkotisko vielu klātbūtnes noteikšanai organismā. Uz minēto pārbaudi nosūtīts arī šajā pašā dienā Ogrē, Bērzu alejā, administratīvi aizturētais 1984.gadā dzimušais M. Uz pārbaudi narkotisko vielu klātbūtnes noteikšanai organismā nosūtīts arī 25.septembrī Ogrē, Brīvības ielā, administratīvi aizturētais 1988.gadā dzimušais A. Bet 26.sepetmbrī uz minēto pārbaudi nosūtīts arī Suntažu pagastā administratīvi aizturētais, 1986.gadā dzimušais R. Visos gadījumos uzsākta administratīvā lietvedība.

Apzog šķūni, garāžu, noliktavu un darbnīcu

23.septembrī konstatēts, ka Ikšķilē, Daugavas prospektā, uzlaužot durvis, no šķūnīša nozagta zāles pļaujmašīna un divi velosipēdi. Bet 24.septembrī konstatēts, ka Ķegumā, Celtnieku ielā, no divām automašīnām «KAMAZ», kā arī no garāžas nozagti akumulatori un kompresors. Šajā pašā dienā no noliktavas telpām Suntažu pagastā nozagti krāsainie metāli – bronzas stieņi, kapara caurules, alumīnija virzuļi, metāla zobrati un motoru dzinēju alumīnija galvas. Bet 26.septembrī konstatēts, ka dažādas mantas – urbjmašīna, televizors un videokompaktdisku atskaņotājs – nozagts no apavu darbnīcas Lielvārdē, Ausekļa ielā. Visos gadījumos uzsākts kriminālprocess.

Atrod mirušus

23.septembrī savā dzīves vietā Jumpravas pagastā atrasts miris 1953.gadā dzimušais J. Mirušajam konstatēta dziļa brūce uz labās plaukstas locītavas, ko, iespējams, vīrietis, kurš aizrāvies ar alkoholisko dzērienu lietošanu, guvis krītot. Uzsākts kriminālprocess, mirušajam noteikta tiesu medicīniskā ekspertīze. Bet 24.septembrī Ogrē, Strādnieku ielā, bez redzamām vardarbīgas nāves pazīmēm atrasts miris 1954.gadā dzimušais D. Savukārt 25.septembrī Suntažu pagastā pie vecās pienotavas bez redzamām vardarbīgas nāves pazīmēm atrasts miris 1944.gadā dzimušais O. Šajā pašā dienā uz ielas Ogrē atrasts miris arī 1960.gadā dzimušais A., vīrietim noteikta tiesu medicīniskā ekspertīze. Arī abos pēdējos gadījumos uzsākts kriminālprocess.

Izsit stiklu

24.septembrī konstatēts, ka Lielvārdē, Lāčplēša ielā, brīvi piekļūstot, izsists loga stikls. Sakarā ar minēto faktu policija pārbauda 1985.gadā dzimušo A. Uzsākts kriminālprocess.

Cieš negadījumā

24.septembrī 1962.gadā dzimušais A. Lielvārdes novadā, pa autoceļu Rīga – Daugavpils, vadīja automašīnu «OPEL ASTRA CARAVAN» un 55.kilometrā izraisīja sadursmi ar automašīnu «MERCEDES BENZ», kuru vadīja 1947.gadā dzimušais L. Negadījumā cieta vieglā auto vadītājs, kurš ar miesas bojājumiem nogādāts Ogres slimnīcā. Bet 25.septembrī Ogres slimnīcā no Suntažu pagasta ar galvaskausa pamatnes lūzumu ievietots 1977.gadā dzimušais G., kurš cietis ceļu satiksmes negadījumā, vadot kvadriciklu. Vīrietis ar minēto transportlīdzekli braucis bez vadītāja apliecības. Uzsākts kriminālprocess.

Nepārliecinās par satiksmes drošību

25.septembrī 1983.gadā dzimušais D. Ikšķiles novadā, pa autoceļu Ulbroka – Ogre, Ulbrokas virzienā vadīja automašīnu «ŠKODA OCTAVIA» un, nepārliecinoties par satiksmes drošību, izraisīja sadursmi ar tajā pašā virzienā braucošo automašīnu «CHEVROLET VAN». Bet 26.septembrī Ogrē, Rīgas ielā, notika sadursme starp mopēdu un automašīnu «HONDA». Šajā pašā dienā Ogrē, Rīgas ielas un Raiņa prospekta krustojumā, notika sadursme starp automašīnu «MERCEDES BENZ» un automašīnu «AUDI A4». Visos gadījumos sastādīts ceļu satiksmes negadījuma reģistrācijas protokols.

Saduras ar meža dzīvnieku

25.septembrī 1986.gadā dzimusī K. Ķeguma novadā, pa autoceļu Inciems – Sigulda, vadīja automašīnu «AUDI A6», un 53.kilometrā notika sadursme ar meža dzīvnieku. Sastādīts ceļu satiksmes negadījuma reģistrācijas protokols.

Apzog māju

24.septembrī konstatēts: no kādām mājām Jumpravas pagastā nozagtas dažādas mantas. Uzsākts kriminālprocess.

Nolaupa naudu

25.septembrī Suntažu pagastā, lietojot fizisko spēku, uz autoceļa Ķegums – Sigulda nolaupīts naudas maks ar naudu. Uzsākts kriminālprocess.

Reibumā izraisa negadījumu

24.septembrī 1968.gadā dzimušais A. Tomes pagastā, pa autoceļu Rīgas HES – Jaunjelgava, vadīja automašīnu «MITSUBISHI SPACE WAGON», būdams 2,43 promiles stiprā alkohola reibumā, turklāt izraisīja negadījumu – uzbrauca priekšā braucošajai automašīnai «RENAULT MASTER». Bet 25.septembrī 1981.gadā dzimušais M. Ogrē, Rīgas ielā, vadīja automašīnu «AUDI A6» un pretim 17.mājai, iespējams, nebija izvēlējies pareizo braukšanas ātrumu, kā rezultātā nobrauca no ceļa un uzbrauca šķērslim. Autovadītājam konstatēts 1,35 promiles stiprs alkohola reibums. Bet 26.septembrī 1980.gadā dzimušais R. Ķegumā, Celtnieku ielā, vadīja automašīnu «RENAULT» un iebrauca garāžas durvīs, pēc kā ar galvas smadzeņu satricinājumu nogādāts Ogres slimnīcā, no kurienes aizbēdzis. Vīrietim bija spēkā aizliegums vadīt transportlīdzekļus.