Policijas ziņas

[ A+ ] /[ A- ]

Pārbauda saistībā ar narkotikām

1.oktobrī Ogrē, Brīvības ielā, administratīvi aizturētais, 1981.gadā dzimušais L. nosūtīts uz pārbaudi narkotisko vielu klātbūtnes noteikšanai organismā. Uz minēto pārbaudi nosūtīts arī 1986.gadā dzimušais O. un 1983.gadā dzimušais D. Bet 2.oktobrī uz pārbaudi narkotisko vielu klātbūtnes noteikšanai organismā nosūtīti arī Ogrē, Brīvības ielā, administratīvi aizturētie 1988.gadā dzimušais J. un 1987.gadā dzimušais A. Visos gadījumos uzsākta administratīvā lietvedība.

Sabojā kabeli un transformatoru

1.oktobrī konstatēts, ka Lielvārdē, Edgara Kauliņa alejā, bojāts telekomunikāciju sakaru kabelis. Policija noskaidro notikušā apstākļus. Saņemta arī informācija, ka 3.septembrī pie kādām mājām Lauberes pagastā sabojāts elektrības transformators.

Paliek bez fotoaparāta un velosipēda

1.oktobrī konstatēts: no kāda dzīvokļa Ogrē, Jaunatnes ielā, pazudis fotoaparāts. Saņemta arī informācija, ka 25.septembrī konstatēts: Ogrē, Akmeņu ielā, nozagts velosipēds. Uzsākts kriminālprocess. Vēl saņemta informācija, ka velosipēds 30.septembrī nozagts Ogrē, Brīvības ielā. Bet 2.oktobrī 1993.gadā dzimušajai J. nenoskaidrotos apstākļos Ogrē, Mālkalnes prospektā, pazuda mobilais telefons.

Brauc reibumā

29.septembrī 1986.gadā dzimušais M. Lielvārdē, Rembates ielā, vadīja automašīnu «OPEL ASTRA», būdams 0,65 promiles stiprā alkohola reibumā. Bet 1.oktobrī 1963.gadā dzimušais A. Lēdmanes pagastā ar automašīnu «AUDI 80» pa autoceļu Ogre – Viskāļi brauca alkohola reibumā, kas pārsniedz pieļaujamo normu. Savukārt 2.oktobrī reibumā, kas pārsniedz pieļaujamo normu, Ogrē, Pļavas ielā, ar mopēdu brauca 1971.gadā dzimušais S. Šajā pašā dienā 1988.gadā dzimušais J. Ķeipenes pagastā, pa autoceļu Rīga – Ērgļi, vadīja automašīnu «MAZDA 323», būdams ne vien alkohola reibumā, kas pārsniedz pieļaujamo normu, bet arī bez autovadītāja tiesībām. Turklāt automašīna nav reģistrēta noteiktā kārtībā, tai nav izieta tehniskā apskate, nav obligātās civiltiesiskās apdrošināšanas, valsts numurzīme neatbilst transportlīdzekļa reģistrācijas dokumentiem. Bet 1963.gadā dzimušais J. Jumpravā, būdams alkohola reibumā, kas pārsniedz pieļaujamo normu, un bez transportlīdzekļa vadītāja tiesībām brauca ar kvadriciklu, kurš nav arī noteiktajā kārtībā reģistrēts. Savukārt 3.oktobrī 1985.gadā dzimušais R. Ogrē, Kalna prospektā, vadīja velosipēdu, būdams 0,75 promiles stiprā alkohola reibumā.

Uzbrauc citam auto

1.septembrī 1964.gadā dzimušais J. Ogrē vadīja automašīnu «MERCEDES BENZ» un Daugavpils un Vidzemes ielu krustojumā iebrauca pie luksofora stāvošajā automašīnā «DODGE CARAVAN». Bet 2.septembrī 1967.gadā dzimušais S. Ogrē, pa Daugavpils ielu, Dārza ielas virzienā, vadīja automašīnu «VOLVO» ar puspiekabi «LAMBER» un pie krustojuma ar Kaļķu ielu, pārkārtojoties no kreisās braukšanas joslas uz labo, nepalaida pa labo joslu braucošo automašīnu «SUBARU TRIBEKA», kā rezultātā notika sadursme. Savukārt 3.oktobrī pagaidām nenoskaidrots vadītājs mājas pagalmā Ogrē, Rīgas ielā, uzbrauca stāvošai automašīnai «KIA SARENTO» un aizbrauca no negadījuma vietas, neziņojot policijai. Sakarā ar minēto faktu policija pārbauda 1962.gadā dzimušo S. Visos gadījumos sastādīts ceļu satiksmes negadījuma reģistrācijas protokols.

Cieš negadījumā

1.oktobrī 1943.gadā dzimušais A. Lielvārdes novadā, pa autoceļu Rīga – Daugavpils, vadīja automašīnu «MAZDA» un 59,9.kilometrā, nepārliecinājies par ceļu satiksmes drošību, veica apgriešanās manevru, kā rezultātā izraisīja sadursmi ar automašīnu «OPEL CORSA», kuru vadīja 1966.gadā dzimušais A. Pēc tam automašīna «MAZDA» ietriecās automašīnā «VW PASSAT», kuru vadīja 1971.gadā dzimušais A. Pēc ceļu satiksmes negadījuma minētais autovadītājs, kā arī automašīnas «MAZDA» vadītājs ar miesas bojājumiem nogādāti slimnīcā. Uzsākts kriminālprocess. Šajā pašā dienā Lēdmanes pagastā, autoceļu Ogre – Viskāļi un Lēdmane – Madliena krustojumā, notika sadursme starp automašīnu «VW PASSAT» un automašīnu «AUDI 100». Ogres slimnīcā vērsās 1960.gadā dzimusī D., kura pēc tam devās prom. Bet 2.oktobrī 1956.gadā dzimušais G. Taurupes pagastā no kādām mājām Taurupes dzelzceļa stacijas virzienā vadīja automašīnu «FORD SIERRA», nobrauca no brauktuves un uzbrauca šķērslim. Autovadītājs ar miesas bojājumiem nogādāts Ogres slimnīcā, bet pasažiere, 1959.gadā dzimusī L. – Gaiļezera slimnīcā. Uzsākts kriminālprocess.

Nobrauc no ceļa un apgāžas

2.oktobrī 1991.gadā dzimušais M. Ikšķiles novadā, pa autoceļu Ogre – Ulbroka, vadīja automašīnu «FORD FIESTA», nobrauca no brauktuves un apgāzās, kā rezultātā bojāts žogs un automašīna. Bet 3.oktobrī 1982.gadā dzimušais K. Ogrē, Brīvības ielā, vadīja automašīnu «VOLVO V70» un krustojumā ar Stirnu ielu uzbrauca žogam, kā rezultātā to sabojāja. Abos gadījumos sastādīts ceļu satiksmes negadījuma reģistrācijas protokols.

No pagraba nozog mantas, veikalā degvīnu

2.oktobrī konstatēts, ka Ogrē, Mālkalnes prospektā, no mājas pagraba nozagtas dažādas mantas. Saņemta informācija, ka 14.septembrī veikalā Ogrē, Lāčplēša ielā, nozagtas divas 0,7 litru tilpuma degvīna pudeles. Saņemta arī informācija, ka 10.septembrī veikalā Ogrē, Skolas ielā, nozagts gludeklis. Visos gadījumos uzsākts kriminālprocess. Bet 30.septembrī konstatēts, ka Ogrē, Mednieku ielā, uzlaužot durvis, izdarīta zādzība no pagraba.

Atrod mirušu

2.oktobrī savā dzīves vietā Lielvārdē, Avotu ielā, bez redzamām vardarbīgas nāves pazīmēm atrasta mirusi 1937.gadā dzimusī R.

Apzog kalti, sabojā durvis un žogu

Saņemta informācija, ka 28.jūnijā konstatēts: no kalts Madlienas pagastā nozagti deviņi elektromotori. Uzsākts kriminālprocess. Bet 29.septembrī konstatēts, ka Ogrē sabojātas kādas garāžas durvis. Cietušajam nodarīts 50 latu liels materiālais zaudējums. Savukārt 2.oktobrī konstatēts: kādam viesu namam Tīnūžu pagastā sabojātas divas durvis. Saņemta arī informācija, ka 25.septrembrī Lielvārdē, Skolas ielā, sabojāts žogs.

No auto nozog mantas

29.septembrī konstatēts, ka Ogrē, Ausekļa prospektā, novietotajai automašīnai «MITSUBISHI LANCER» izsists labās puses priekšējo durvju stikls, un izdarīta zādzība. Bet 2.oktobrī konstatēts, ka Ogrē, Pārogres gatvē, no automašīnas «BMW»

nozagtas dažādas mantas. Abos gadījumos uzsākts kriminālprocess.

Saindējusies ar nezināmu vielu

2.oktobrī no Mednieku ielas Ciemupē Ogres slimnīcā nogādāta 1997.gadā dzimusī G., kura saindējusies ar pagaidām nenoskaidrotu vielu. Policija noskaidro notikušā apstākļus. Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Ogres policijas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas priekšniece Inga Meikšāne, sākoties jaunajam mācību gadam, aicina vecākus pievērst lielāku uzmanību izmaiņām savu bērnu uzvedībā, jo nereti tieši skolu tuvumā apgrozās tie, kas piedāvā iegādāties un izmēģināt nezināmas izcelsmes vielas. «Ja dēla vai meitas uzvedība jums šķiet citāda kā ikdienā un ir radušās aizdomas, ka bērns varētu būt nezināmu vielu iespaidā, vajadzētu pašiem savu atvasi nogādāt uz pārbaudi narkotisko vielu klātbūtnes noteikšanai organismā. Ja uz šādu pārbaudi nogādās likumsargi, tad jau būs par vēlu – pat ja šis būs pirmais un vienīgais gadījums, ja bērns narkotikas būs tikai pamēģinājis, viņu ņemts uzskaitē kā narkotisko vielu lietotāju. Jautājumā par narkotiskajām vielām vecākiem ir jābūt ļoti kategoriskiem – šīs vielas nedrīkst pat mēģināt,» saka I.Meikšāne.

Nogādā slimnīcā ar durtu brūci

3.oktobrī no kāda viesu nama Lielvārdē Gaiļezera slimnīcā ar durtu brūci vēderā nogādāts 1981.gadā dzimušais J. Sakarā ar notikušo aizturēts agrāk tiesāts vīrietis. Uzsākts kriminālprocess. Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas nodaļas priekšniece Inga Meikšāne stāsta, ka cietušajam viesu nama telpās radušās domstarpības ar aizdomās turēto personu un abi izgājuši noskaidrot savas attiecības ārpus telpām, kur vīrietis arī saņēmis naža dūrienu. Šajā pašā dienā pie naktskluba Ogrē, J.Čakstes prospektā, miesas bojājumi nodarīti arī 1984.gadā dzimušajam P. Cietušais skaidro, ka viņam pa galvu iesitis kāds vīrietis, tad iekāpis automašīnā un aizbraucis. Arī šajā gadījumā uzsākts kriminālprocess. 2.oktobrī no Tīnūžu ielas Ogrē Ogres slimnīcā alkohola reibumā ar miesas bojājumiem ievietots 1969.gadā dzimušais E. Policija noskaidro notikušā apstākļus. «Pēdējo dienu laikā ir bijušas vairākas konfliktsituācijas, kurās iesaistītie strīdus uzsākuši dzērumā. Aicinu nekādā gadījumā neskaidrot savstarpējās attiecības alkohola reibumā, jo sekas tam var būt neparedzamas un diemžēl ir bijuši arī gadījumi, kad šādās situācijas kādam beidzas pat letāli,» saka I.Meikšāne.

Iekausta sievu

30.septembrī kādās mājās Ikšķilē, Plūmju ielā, 1964.gadā dzimušo V. piekāvis vīrs. Uzsākts kriminālprocess. Bet 3.oktobrī kādās mājās Tīnūžu pagastā konflikta laikā vīrs iesitis 1973.gadā dzimušajai I. Sieviete policijā vērsās informatīvā nolūkā.

Nesamaksā par degvielu

Saņemta informācija, ka 4.septembrī pagaidām nenoskaidrota persona degvielas uzpildes stacijā Ogrē, Rīgas ielā, iepildīja automašīnā «MITSUBISHI LANCER» degvielu un aizbrauca nesamaksājot. Līdzīgi 8.augustā rīkojies arī automašīnas «BMW» vadītājs, kurš arī aizbrauca, nesamaksājot par degvielu.

Nozog diskus un mopēdu un degvielu

29.septembrī kādas SIA darbinieki konstatējuši, ka no noliktavas Ogrē, Druvas ielā, nozagti 12 lietie diski un mopēds «STELLA». Uzsākts kriminālprocess. Bet 1.oktobrī policijas darbinieki pa karstām pēdām par degvielas zādzību Ogrē, Dārza ielā, aizturēja 1983.gadā dzimušo R., 1989.gadā dzimušo K. un 1985.gadā dzimušo R. Arī šajā gadījumā uzsākts kriminālprocess. Visi aizturētie nosūtīti uz pārbaudi narkotisko vielu klātbūtnes noteikšanai organismā. Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Ogres policijas iecirkņa kriminālpolicijas nodaļas priekšniece Inga Meikšāne aicina iedzīvotājus, pirms iegādāties apšaubāmas izcelsmes mantas, vai degvielu, kas ir krietni lētāka kā citviet, padomāt par sekām. «Ja jums piedāvā, piemēram, par 15 latiem iegādāties mantu, kuras tirgus cena ir 150 latu un jūs piekrītat šim pirkumam, tad esiet gatavi, ka pie jums var ierasties policijas darbinieki, mantu atsavināt un, kas ir vēl ļaunāk, arī jūs pašu saukt pie likumā noteiktās atbildības. Saskaņā ar krimināllikuma 314.pantu par mantas iegādāšanos vai realizēšanu, zinot, ka tā iegūta noziedzīgā kārtā, var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem, ar arestu, piespiedu darbu vai naudas sodu līdz 50 minimālajām mēnešalgām,» skaidro I.Meikšāne.

Nozog divus auto

30.septembrī konstatēts, ka Ikšķiles novadā, Lupīnu ielā, no mājas pagalma nozagta 2001.gada izlaiduma automašīna «VW MULTIVAN». Šajā pašā dienā konstatēts, ka no mājas pagalma Ikšķilē, Melioratoru ielā, nozagta 2001.gada izlaiduma automašīna «VW PASSAT». Abos gadījumos uzsākts kriminālprocess.

Nelikumīgi izmanto svešu kredītkarti

29.septembrī konstatēts, ka Ogrē, Brīvības ielā, nelikumīgi izmantota 1973.gadā dzimušās I. kredītkarte. Uzsākts kriminālprocess.