Policijas ziņas

[ A+ ] /[ A- ]

Apskādē un apzog auto

Saņemta informācija, ka 14.septembrī Turkalnē novietotajai automašīnai «JEEP GRAND CHEROKEE» radušies bojājumi. Sastādīts ceļu satiksmes negadījuma reģistrācijas protokols. Bet 15.septembrī konstatēts, ka no mājas pagalmā Taurupes pagastā novietotās automašīnas «CITROEN BERLINGO» nozagtas divas riepas. Savukārt 16.septembrī konstatēts, ka no Jumpravas pagastā, autoceļa Rīga – Daugavpils 71,3.kilometrā, novietotās automašīnas «VOLVO FH13» degvielas tvertnes nozagts 500 litru dīzeļdegvielas. Bet 17.septembrī konstatēts, ka Ogrē, Lauberes ielā, novietotajai automašīnai «HYUNDAI» sabojāts priekšējais labais spārns un durvis, kās arī atpakaļskata spogulis. Savukārt 18.septembrī konstatēts, ka Ogrē, Bērzu alejā, novietotajai automašīnai «BMW» izsists loga stikls un no auto salona nozagta transportlīdzekļa reģistrācijas apliecība. Bet 19.septembrī, brīvi piekļūstot, apzagta Ogrē, Daugavpils ielā, novietotā automašīna «RENAULT MAGNUM». Konstatēts, ka no minētā auto nozagts 800 litru dīzeļdegvielas. Savukārt 20.septembrī konstatēts, ka no Ogrē, Turkalnes ielā, novietotās automašīnas «MITSUBISHI LANCER, izsitot loga stiklu, nozagts audioaparatūras panelis un soma.

Apmaldījies sēņotājs atrasts

15.septembrī Tomes mežā apmaldījies 1930.gadā dzimušais rīdzinieks A., kurš vēlāk atrasts.

Uzbrauc šķērslim

15.septembrī Ikšķiles novadā, autoceļa Rīga – Daugavpils 27,2.kilometrā, pagaidām nenoskaidrotu iemeslu dēļ, automašīna «AUDI 80» uzbrauca šķērslim, pēc kā autovadītājs no negadījuma vietas aizgāja, nepaziņojot policijai. Bet 16.septembrī 1966.gadā dzimušais R. Ogrē, Meža prospektā, vadīja automašīnu «DAF» un uzbrauca šķērslim – gājēju barjerai, kā rezultātā radīja tai bojājumus. Savukārt 17.septembrī pagaidām nenoskaidrots vadītājs Ogrē, Mālkalnes prospektā, vadīja automašīnu «MITSUBISHI GALANT» un krustojumā ar Tīnūžu ielu izraisīja sadursmi ar automašīnu «AUDI 80», pēc kā patvaļīgi aizbrauca no negadījuma vietas un automašīnu pameta Ogrē, Jaunatnes ielā. Visos gadījumos sastādīts ceļu satiksmes negadījuma reģistrācijas protokols.

Nozog makšķeres un vadus

16.septembrī konstatēts, ka Ogrē, Mednieku ielā, atlaužot pagraba durvis, nozagtas makšķeres un makšķerēšanas piederumi. Šajā pašā dienā konstatēts, ka no angāra Krapes pagastā nozagti elektrības vadi. Uzsākts kriminālprocess.

Atrod nozagtu laivu

14.septembrī konstatēts, ka Lielvārdē, Skolas ielā, nozagta laiva «PELLA». Meklēšanas pasākumu rezultātā Ogres policijas iecirkņa darbinieki sadarbībā ar Lielvārdes novada pašvaldības policistiem laivu atrada otrā Daugavas krastā, pie Lindes parka. Bet 17.septembrī konstatēts, ka Lielvārdē, Austras ielā, no ostas nozagts ūdens motocikls «SEA DOO». Uzsākts kriminālprocess.

Pārkāpj drošības līdzekļa ierobežojumus

1985.gadā dzimušajam R. sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols, jo viņš 13.septembrī Ikšķilē, Skolas ielā, pārkāpa drošības līdzekļa – nodošana policijas uzraudzībā – ierobežojumus. Administratīvā pārkāpuma protokols par minētā drošības līdzekļa pārkāpšanu 26.augustā Ogrē, Zilokalnu prospektā, sastādīts arī 1975.gadā dzimušajam S., 20.augustā Ogrē, Brīvības ielā, – 1984.gadā dzimušajam D., bet 17.spetembrī Ogrē, Bērzu alejā A., kurš arī pārkāpa drošības līdzekļa – nodošana policijas uzraudzībā – ierobežojumus. Visos gadījumos informācija pievienota jau agrāk uzsāktajam kriminālprocesam. Bet 1961.gadā dzimušajam J. sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols, jo viņš kādā dzīvoklī Ogrē, Mālkalnes prospektā, apvainojoši uzmācās sievietei.

Nozog preces

16.septembrī konstatēts, ka veikalā Ogrē, Rīgas ielā, nozagtas dažādas preces. Sakarā ar minēto faktu policija pārbauda 1979.gadā dzimušo A. Uzsākts kriminālprocess. Saņemta arī informācija, ka 4.augustā Ogrē, Rīgas ielā, no degvielas uzpildes stacijas veikala izdarīta alkoholisko dzērienu zādzība. Minētā informācija pievienota jau iepriekš uzsāktajam kriminālprocesam. Alkoholisko dzērienu zādzība no degvielas uzpildes stacijas veikala Ogrē, Rīgas ielā, konstatēta arī 1.un 3.augustā. Arī šajos gadījumos informācija pievienota iepriekš uzsāktajam kriminālprocesam. Bet 18.septembrī konstatēts, ka no veikala mantu glabātuves Lielvārdē pazudis iepirkumu maisiņš ar produktiem.

Nelikumīgi izcērt mežu

Saņemta informācija, ka 25.augustā Ķeipenes pagastā, meža 44.kvartāla 16.nogabalā, nelikumīgi izcirsti 7,18 kubikmetri meža, kā rezultātā cietušajiem nodarīts 193,37 latu liels materiālais zaudējums. Uzsākts kriminālprocess.

Nozog kartupeļus un metāllūžņus

17.septembrī konstatēts: no kāda īpašuma Glāzšķūnī nozagti astoņi kartupeļu maisi un metāllūžņi.

Iespējams, veikta krāpšana

Saņemta informācija: kāda SIA un tās pilnvarotā persona, 1964.gadā dzimušais H., 2009.gada septembrī Ogrē, iespējams, veicis krāpšanu lielos apmēros.

Izvairās no soda izciešanas

Konstatēts, ka 16.augustā 1951.gadā dzimušais I. Ķeguma novadā, pa autoceļu Inciems – Sigulda – Ķegums, vadīja motociklu, izvairoties no tiesību ierobežošanas soda izciešanas. Uzsākts kriminālprocess.

Nesadala ceļu

17.septembrī 1937.gadā dzimusī E. Ogrē, Upes prospektā, vadīja automašīnu «FORD FOCUS», un pretim 9.namam notika sadursme ar pretimbraucošo automašīnu «VW GOLF», kuru vadīja 1986.gadā dzimušais V. Sastādīts ceļu satiksmes negadījuma reģistrācijas protokols.

Uzbrauc stāvošam auto

17.septembrī 1961.gadā dzimušais Z. Ogrē, Rīgas ielā, vadīja automašīnu «MERCEDES BENZ ACTROS» ar puspiekabi un krustojumā ar J.Raiņa prospektu uzbrauca stāvošai automašīnai «VAZ». Sastādīts ceļu satiksmes negadījuma reģistrācijas protokols.

Apzog māju, sabojā slēdzeni

Saņemta informācija, ka laikā no 12. līdz 17.septembrim Madlienas pagastā apzagta kāda māja. Uzsākts kriminālprocess. 17.septembrī konstatēts: Tīnūžu pagastā apzagta darbnīca. Zagļi līdzi aiznesuši metināšanas aparātu. Uzsākts kriminālprocess. 18.septembrī konstatēts, ka Ogrē, Parka ielā, izspiežot plastikāta logu, no telpām nozagts dators un monitors. Uzsākts kriminālprocess. 18.septembrī konstatēts, ka aptiekai Ikšķilē, Melioratoru ielā, sabojāta durvju slēdzene.

Ogrē deg dzīvoklis

19.septembrī Ogrē, Indrānu ielā, dega dzīvoklis. Bet 18.septembrī Ķegumā, Upes ielā, izdega elektrosadales skapis.

Noslauc pienu no svešām govīm

18.septembrī policijā vērsās 1953.gadā dzimusī D., kura informēja, ka no viņas govīm Rembates pagastā jau ilgstošu laiku regulāri tiek noslaukts piens. Policija noskaidro notikušā apstākļus.

 

Atrod mirušu

18.septembrī savā dzīves vietā Lēdmanes pagastā bez redzamām vardarbīgas nāves pazīmēm atrasts miris 1961.gadā dzimušais Ē, bet 19.septembrī savā dzīves vietā Ogrē, Skolas ielā, atrasts miris 1973.gadā dzimušais A., kurš, iespējams, noslīcis vannā. Abos gadījumos uzsākts kriminālprocess.

Sabojā degvielas uzpildes pistoli

18.septembrī 1961.gadā dzimušais P. degvielas uzpildes stacijā Tīnūžu pagastā iepildīja degvielu un, uzsākot kustību, neizņēma no bākas degvielas uzpildes pistoli, kā rezultātā to sabojāja. Sastādīts ceļu satiksmes negadījuma reģistrācijas protokols.

Brauc reibumā

18.septembrī 1981.gadā dzimušais M. Ķegumā, Daugavgrīvas ielā, brauca ar velosipēdu, būdams alkohola reibumā, kas pārsniedz pieļaujamo normu. Šajā pašā dienā 1993.gadā dzimušais S. Lielvārdē, Priežu ielā, būdams 0,80 promiles stiprā alkohola reibumā, vadīja automašīnu «NISSAN» un pie mājas Nr.3 uzbrauca stāvošai automašīnai «FORD FIESTA». Bet 19.septembrī, būdams 1,71 promili stiprā alkohola reibumā, 1989.gadā dzimušais K. Madlienas pagastā, pa autoceļu Skrīveri – Līgatne, vadīja automašīnu «BMW». Savukārt 20.septembrī 1952.gadā dzimušais N. Tīnūžu pagastā, būdams alkohola reibumā, kas pārsniedz pieļaujamo normu, brauca ar velosipēdu.

Nonāk slimnīcā

19.septembrī pulksten 3.30 no Bērzu alejas Ogrē Ogres slimnīcā ar ķermeņa sasitumiem nogādāta 1981.gadā dzimusī K., kura, iespējams, dodoties mājup no naktskluba, tikusi arī izvarota. Uzsākts kriminālprocess.

Nobrauc no brauktuves

19.septembrī pagaidām nenoskaidrots vadītājs Lēdmanes pagastā, pa autoceļu Lielvārde – Lēdmane, vadīja automašīnu «MAZDA 323», 8.kilometrā nobrauca no brauktuves un iebrauca kokā. Ogres slimnīcā ar gūžas izmežģījumu ievietots 1953.gadā dzimušais A. Uzsākts kriminālprocess. Šajā pašā dienā pagaidām nenoskaidrots vadītājs Lēdmanes pagastā, pa autoceļu Lēdmane – Cebēni, vadīja automašīnu «VW GOLF», 2.kilometrā nobrauca no ceļa braucamās daļas un apgāzās. Ceļu satiksmes negadījuma rezultātā Ogres slimnīcā ar galvas sasitumu un alkohola reibumā ievietots 1984.gadā dzimušais Ē. Uzsākts kriminālprocess.

Cieš negadījumā

19.septembrī Madlienas pagastā A. vadīja traktoru «BWLARUS 82», kurš vilka burkānu novākšanas kombainu «ASALIFT». Braucot atpakaļgaitā, traktors uzbrauca operatorei, 1965.gadā dzimušajai S., kura bija nokāpusi no kombaina. Cietusī ar ribu lūzumu un plaušu asiņošanu nogādāta Ogres slimnīcā. Uzsākts kriminālprocess.

Dzērumā izraisa negadījumu

19.septembrī 1960.gadā dzimušais A. Tīnūžu pagastā, būdams 2,51 promili stiprā alkohola reibumā, vadīja automašīnu «AUDI 80» un izraisīja sadursmi ar tajā pašā virzienā braucošo automašīnu «MERCEDES BENZ» ar piekabi «STOLL».

Vardarbība ģimenē nav retums

19.septembrī 1972.gadā dzimušajai L. miesas bojājumus nodarījis viņas vīrs, 1984.gadā dzimušais A. Uzsākts kriminālprocess.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Ogres policijas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas priekšniece Inga Meikšāne stāsta, ka vardarbībai ģimenē policijas darbinieki pievērš īpašu uzmanību un šādi gadījumi netiek atstāti bez ievērības. «Ja ir bijusi vardarbība ģimenē un cietusī persona vērsusies policijā ar iesniegumu, pat, ja miesas bojājumi ir nelieli, ja ir tikai viens zilums, tas var būt par pamatu kriminālprocesa uzsākšanai, tāpēc personām, kas vēršas policijā mirkļa iespaidā, jārēķinās, ka pēc tam, kad emocijas būs rimušas, savu iesniegumu tik viegli vis nebūs atsaukt un lieta tiks izmeklēta likumā noteiktajā kārtībā,» skaidro I.Meikšāne, aicinot tomēr ģimenes skandālos cietušos par vardarbības faktiem neklusēt, jo, kā liecina policijas darbinieku pieredze, tie, kas reiz ir pacēluši roku pret saviem tuviniekiem, to dara atkal un atkal.