Policisti patrulēs ar velosipēdiem, Pārogrē dzīvojošie varēs sportot

[ A+ ] /[ A- ]

Ogres novada domes 21.maija sēdē deputāti izskatīja lēmumprojektu par finanšu līdzekļu piešķiršanu no Ogres novada pašvaldības budžeta «Izdevumi neparedzētiem gadījumiem». Saimniecisku darbu veikšanai, organizāciju, biedrību un jauniešu atbalstam pašvaldībai kopumā nepieciešams 76 723 eiro liels papildus finansējums.

6133 eiro steidzami jāiegulda Ogresgala pagastā, Bumbieru ielā 9 (Ogresgala Tautas nams), kur sakarā ar lietus kanalizācijas cauruļvada avāriju tika konstatēts, ka tas vairākās vietās ir neatgriezeniski bojāts. Bojājumu dēļ šajā ēkā applūst katlu telpa, kas var novest pie gāzes katla bojāejas.

Nauda nepieciešama arī mūziķu atbalstam

Savukārt biedrība «LUX VIRIDIA» vērsusies pašvaldībā ar lūgumu atbalstīt sportisko un radošo aktivitāšu dienas cilvēkiem ar fiziskās un intelektuālās attīstības traucējumiem. No 8. līdz 10.jūnijam paredzētajam pasākumam nepieciešami 690 eiro. 1500 eiro lielu finansējumu pašvaldība piešķīra ogrēnietei, dziedātājai Antrai Stafeckai, kura vēlas izdot savu pirmo solo albumu «Vientuļā Zvaigzne» un doties prezentācijas koncertturnejā pa visu Latviju, popularizējot Ogres vārdu.

19. martā pašvaldība pieņēma lēmumu par pašvaldības līdzdalību biedrības «Reģionālo attīstības centru apvienības» dibināšanā. Dalības maksai šajā biedrībā atvēlēti 3209 eiro, bet 24 200 eiro rezervēti juridisko ārpakalpojumu pirkšanai pašvaldībai svarīgu un steidzamu  jautājumu risināšanā. Ar 6000 eiro pašvaldība nolēma atbalstīt jauniešu kori, kurš no 4. līdz 6.jūnijam plāno piedalīties Ogres – Žueletūras (Francija) starptautiskās sadarbības desmitgades svinībās Francijā.

Pārogrē labiekārtos sporta laukumu

Savukārt 3409 eiro nepieciešami grāvja ierīkošanai Karjera ielā starp Lazdu gatvi 33 un Lazdu gatvi 36, kā arī caurtekas izbūvei Lazdu gatvē. Vēl 4614 eiro nepieciešami kāpņu remontam uz Ogres Valsts ģimnāziju, bet 11 728 eiro – sporta laukuma labiekārtošanai Indrānu ielā (kādreizējais pionieru nometnes sporta laukums). Par piešķirto finansējumu paredzēta esošā laukuma planēšana, liekās grunts aizvešana, esošā ceļa seguma planēšana, grants seguma izveide, zālāja sēklu iestrāde un sporta laukuma aprīkojums. «OVV» jau rakstīja, ka Lielās talkas laikā pašvaldības administrācijas darbinieki talkoja tieši šajā laukumā, kur izzāģēja krūmus un sakopa apkārtni, lai ar laiku šeit izveidotu sporta laukumu, kur Pārogrē dzīvojošie varētu nodoties sportiskajām aktivitātēm. Vēl 9350 eiro pašvaldība piešķīra ģeneratora platformas izbūvei Ogres ielā 12, bet 760 eiro – PII «Riekstiņš» pagaidu nojumes iegādei (bērnudārza rotaļu laukumā nav nojumes, kur patverties no saules, vēja vai lietus). Savukārt 3630 eiro  atvēlēti KPFI «Siltumnīcefekta gāzu emisiju samazinājums Ogres pilsētas publiskās teritorijas apgaismojuma infrastruktūrā II kārta» divu projektu būvuzraudzībai.

Pašvaldības policisti sāks patrulēt ar velosipēdiem

1500 eiro no «Izdevumiem neparedzētiem gadījumiem» plānoti divu kalnu velosipēdu un atbilstoša ekipējuma iegādei pašvaldības policijas vajadzībām. Ogres novada pašvaldības policijas priekšnieks Uģis Ulmanis norāda, ka līdz šim policijas darbinieki patrulēšanu lielākoties veica ar dienesta automašīnām, bet velosipēdi lieti noderēs, patrulējot dabas parka «Ogres Zilie kalni» teritorijā, kā arī gājēju ielās pilsētas centrā un Krasta ielas promenādē. Sākotnēji bijusi iecere iegādāties elektriskos velosipēdus, taču, sazinoties ar kolēģiem Smiltenē, kur tādi tiek pielietoti, noskaidrots, ka tie nav lietderīgi patrulēšanai vietās ar kalnainu reljefu. Turklāt elektrovelosipēdus, kas nav lēti, vidēji varētu izmantot tikai divus mēnešus gadā. Ņemot vērā iepriekš minēto, secināts, ka vispiemērotākie patrulēšanai Ogres Zilajos kalnos tomēr būtu kalnu velosipēdi. U.Ulmanis norāda, ka piešķirtais finansējums faktiski ir pietiekams tikai velosipēdu iegādei un to trafarēšanai, līdz ar to būs jāmeklē risinājumi, kā likumsargus nodrošināt ar atbilstošu ekipējumu. Patrulēšana ar velosipēdiem plānota pēc noteikta darba grafika gaišajā diennakts laikā, un to pārmaiņus veiks četri policijas darbinieki. Velopatrulēšana varētu tikt uzsākta jau 13.jūnijā, kad paredzēts vērienīgs pasākums Ogres estrādē. U.Ulmanis norāda, ka būs gan jāpadomā, kā nodrošināt, lai darba procesā pasargātu velosipēdus no bojājumiem vai pat nozagšanas, un kā velopatruļai nodrošināt aizturēto personu nogādāšanu policijas iecirknī.

Dzintra Dzene