Prāvests Konstantīns Bojārs brīdina visu konfesiju garīdzniekus

[ A+ ] /[ A- ]

Foto no Ogres Svētā Meinarda Romas katoļu draudzes arhīva Prāvests Konstantīns Bojārs brīdina visu konfesiju garīdzniekus par, viņaprāt, patvaļu, kāda tikusi piedzīvota no VID darbinieku puses.

Prāvests Konstantīns Bojārs brīdina visu konfesiju garīdzniekus

Ritvars Raits

Pagājušajā nedēļā Ogres Svētā Meinarda Romas katoļu draudzes prāvests Konstantīns Bojārs sociālajos tīklos izplatīja paziņojumu, ar kuru brīdināja katoļu, luterāņu un pareizticīgo garīdzniekus, pastāstot, kā 2019.gada 5.jūnijā vairākos katoļu dievnamos, tostarp arī Ogres, notika Valsts ieņēmumu dienesta (VID) iniciētas kratīšanas.

Prāvests K.Bojārs, kurš ir ļoti cienījamā vecumā, ticis arī pratināts. Lūk, no viņa apraksta, kā tas noticis: «Mani uz pratināšanu S.Priede sākumā aicināja uz savu kabinetu, bet veselības un vecuma dēļ es ierasties pie viņas atteicos, un viņa labprāt piedāvāja iespēju ierasties Ogrē. Lai gan vairākas reizes tiku rakstījis un skaidrojis par Svētā Gregora intencijām un draudzes naudas izcelsmi, viņa tomēr manu skaidrojumu nevēlējās saprast un pieņemt. Viņas izpratnē atklāti es esmu «noziedznieks», precīzāk, zaglis. Viņai nekādu pierādījumu nebija, un tie nevarēja būt. Manī tas izraisīja neizpratni, pārdzīvojumus. Iznāk, ka es esmu zaglis, jo es nevaru pierādīt pretējo. Padomāju un atklāju, ka no Kremļa sienas ir izkāpusi Aleksandra Višinska pratināšanas prakse – ja nevari pierādīt, ka neesi zaglis, esi vainīgs, kaut arī izmeklētāja rīcībā nekādu pierādījumu nav un nevar būt. Diemžēl šo praksi piekopj ne tikai S.Priede, bet arī citi izmeklētāji, un uzkrītoši, nepārprotami – arī citas izmeklēšanas iestādes, it īpaši tā saucamie Knāba darbinieki.»

Jāpiebilst, ka Ogres Svētā Meinarda Romas katoļu draudzes prāvestam Konstantīnam Bojāram ir jurista izglītība un liela pieredze tieši noziedzīgu nodarījumu izmeklēšanā.

Viss raksta teksts – 21.februāra „OVV”.

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet!

Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!