Procedūru kabinets tagad arī «Dziednīcā»!

[ A+ ] /[ A- ]

«Dziednīcā» procedūru kabinetā ikvienu laipni sagaidīs sertificēta medicīnas māsa Larisa Vahitova.

Domājot par iedzīvotāju ērtībām, kopš 19.novembra SIA «Ogres rajona slimnīca» Ambulatorās nodaļas struktūrvienības «Dziednīca» telpās Ogrē, Meža prospektā 9, darbu uzsācis speciāli aprīkots procedūru kabinets.

SIA «Ogres rajona slimnīca» galvenā medicīnas māsa Sandra Žaunerčika stāsta, ka procedūru kabinetā, tāpat kā līdz šim, tiek nodrošināta asins analīžu paraugu ņemšana, un tagad iespējams veikt arī visu veidu injekcijas – intravenozās un intramuskulārās, infūzijas jeb sistēmas uzlikšanu, saņemt nepieciešamās vakcīnas pret dažādām infekcijas slimībām un izmērīt asinsspiedienu.

«Visas šīs manipulācijas medicīnas māsa drīkst veikt tikai ar ģimenes ārsta vai ārsta speciālista nosūtījumu, kurā norādīts nepieciešamo injekciju veids, medikaments un daudzums. Procedūru kabinetā iespējams veikt arī vakcīnu pret gripu vai ērču encefalītu. Vakcīna jāiegādājas pašiem un jāņem līdzi. Arī šajā gadījumā būtu vēlams ārsta nosūtījums, taču, ja pacients pats izlēmis vakcinēties, šis ir izņēmuma gadījums, kad ārsta nosūtījuma var nebūt, taču medicīnas māsa veiks veselības stāvokļa vispārējo novērtējumu, piemēram, – vai klientam nav paaugstināta temperatūra, paaugstināts vai pazemināts asinsspiediens.

Procedūru kabinets joprojām pieejams arī SIA «Ogres rajona slimnīca» Ambulatorajā nodaļā Ogrē, Slimnīcas ielā 2, bet tagad pacientiem ir iespēja izvēlēties ērtāko risinājumu – doties uz slimnīcu, vai veikt procedūras tuvāk mājām – «Dziednīcas» telpās. Ar pacientiem, kuriem norīkots infekciju kurss vai sistēmas uzlikšana, pēc pirmās tikšanās būs iespējams vienoties par pieņemamāko procedūras veikšanas laiku,» skaidro S.Žaunerčika.

Iepriekšējais pieraksts nav nepieciešams, pakalpojumi tiek sniegti rindas kārtībā darba dienās no pulksten 8 līdz pulksten 16.

Pakalpojumu veic sertificēta medicīnas māsa Larisa Vahitova. Iepriekšējā darba pieredze pirmsskolas izglītības iestādē palīdz labi saprasties arī ar mazajiem pacientiem.

Saskaņā ar SIA «Ogres rajona slimnīca» apstiprināto cenrādi asinsspiediena izmērīšana maksā trīs eiro, intramuskulārā injekcija – četrus, intravenozā – sešus, bet sistēmas uzlikšana – 10 eiro par vienu reizi. Ja sistēmas uzlikšana nepieciešama ar medikamentiem, cena var mainīties, bet izmaksas iepriekš var noskaidrot procedūru kabinetā pie medicīnas māsas, vai zvanot «Dziednīcas» reģistratūrai uz tālruni +371 223 06 880.

Dzintra Dzene

Dzintras Dzenes foto