Prokremliskajai deputātei Grevcovai neizdodas safabricēt procesu

[ A+ ] /[ A- ]

___IMANTS VĪKSNE___

Valsts policijas atbildīgā struktūrvienība atteikusies ierosināt kriminālprocesu pret laikrakstu «Ogres Vēstis Visiem» un avīzes redaktoru Imantu Vīksni. Kriminālprocesu centās inspirēt prokremliskā Saeimas deputāte Glorija Grevcova. Tomēr augstais statuss nepalīdzēja viņai safabricēt lietu.

Latvijā joprojām tiek nodrošināta preses un viedokļa brīvība un lietas drīkst saukt īstajos vārdos, pat, ja tas nepatīk Kremļa ietekmes aģentei, vieglas uzvedības deputātei Glorijai Grevcovai. Tieši tā viņa tika nodēvēta 26. maija avīzes viedokļrakstā «Grevcova un Brēmanis infokarā pret latviešu valodu». Tajā vēstīts par nepatīkamu situāciju, ko deputātes un viņas prokrieviskā domubiedra Brēmaņa dēļ

piedzīvoja kāda jauna latviešu ģimene.

Pret Latvijas valsti izvērstajā informācijas karā Krievija izmanto arī individualizētus uzbrukumus gan sabiedrības līderiem un vadošiem politiķiem, iekļaujot viņus potenciāli tiesājamo ienaidnieku sarakstos – kā, piemēram, Ogres novada mēru, gan sociālo tīklu influenceriem. Un šis bija tieši tāds gadījums. Soctīkla X sabiedrībā pazīstams jauns latviešu džeks, divu bērnu tēvs, ar labu humora izjūtu un prāvu sekotāju pulku, uzrakstīja sarkastisku tvītu par latviešu valodas (ne)lietošanu un (ne)saprašanu bērnu laukumiņos. Šis ieraksts tika citēts arvien jaunos pavedienos un pārsniedza pusotru miljonu skatījumu, kas Latvijas mazajai soctīklu sabiedrībai ir ļoti liels skaitlis. Un kas tad bija tie skatītāji un sašutušie nosodītāji? Rakstā ir sniegta atbilde: «Jā, tie ir latviešu valodas nepratēji Krievijā. Troļļi, boti, roboti un citi infokara darbinieki. Bet ziņu un ziņas tulkojumu viņiem pasniedza Kremļa ietekmes aģenti Latvijā – prokremliskā vieglas uzvedības deputāte Glorija Grevcova un ne mazāk vaļīgais antivakseris Rūdolfs Brēmanis, kurš Saeimā gribēja, bet netika.» Grevcova savos soctīklu kontos tā tvitera ieraksta dēļ draudēja ģimenei – solīja katru dienu vērsties pret to tiesībsargājošajās un bērnu aizsardzības institūcijās. Brēmanis savos videoklipiņos apsūdzēja naida kurināšanā un bērnu psihes kropļošanā.

«Ogres Vēstis Visiem» par to visu prokremlisko šļuru un uzbrukumu jaunajai latviešu ģimenei uzrakstīja. Un Grevcova rakstu izlasīja. Protams, es neloloju ilūzijas, ka Grevcova ir liela mūsu laikraksta cienītāja vai īpaši seko manai darbībai žurnālistikā. Visticamākais, tie Kremļa ietekmes pārstāvji, kas veic Latvijas mediju monitoringu, piespēlēja savai deputātei jaunu tematu publicitātei, vai varbūt kāds no Ogrē mītošajiem vatņikiem (diemžēl ir mums arī tādi) to rakstu pamanīja, jo kolāža, kas taisīta no autentiskām bildēm, mūsu māksliniekam ļoti izteiksmīga izdevusies. Lai nu kā, bet deputāte Grevcova uzrakstīja iesniegumu policijai, ar pieprasījumu sākt kriminālprocesu par avīzes viedokļrakstu, un policija ierosināja resorisko pārbaudi. Politiķi un dažādi ietekmīgi sabiedriski darbinieki mēdz tā darīt – ja viņiem kas nepatīk, cenšas aizvērt muti. Vainīgs ziņnesis – klasika. Manā pieredzē 2021. gadā šādi izrīkojās «Konservatīvo» partijas darboņi Juris Jurašs un Jānis Bordāns. Ietekmīgais vācu izdevums «Bild» bija nopublicējis Latvijas reputāciju graujošu rakstu. Ka caur mūsu bankām tiek atmazgāti Ziemeļkorejas miljardi, uzraudzības iestādes piesedz netīras naudas plūdus no Krievijas, bet tieslietu ministrs un Juridiskās komisijas vadītājs pa abiem ir saņēmuši 500 000 lielu kukuli, lai ļautu izzagt «PNB banku». Es šo rakstu iztulkoju, protams, uzdevu jautājumus arī abiem varoņiem un viņu partijai, bet atbilžu vietā saņēmu policijas pavēsti. Lai arī prasītāji bija tobrīd visai ietekmīgas personas un policija nemaz neslēpa, ka tādēļ resorisko pārbaudi veic īpaši uzmanīgi, kriminālprocess netika uzsākts. Pēc līdzīgas shēmas rīkojusies arī deputāte Grevcova. Viņai nepatika avīzē publicētais teksts, uzrakstīja iesniegumu policijai par goda un cieņas aizskaršanu. 14. jūnijā tika uzsākta resoriskā pārbaude. Laikraksta izdevējs SIA «OVV» sniedza detalizētu skaidrojumu par mana viedokļraksta tapšanas iemesliem un tajā iekļautajiem apsvērumiem. Būdams iesaistītā persona un nekādas ziņas par procesa gaitu nesaņemot, oktobra beigās uzrakstīju pieprasījumu Valsts policijai ar lūgumu man kā iesaistītajai personai sniegt informāciju par lietas virzību un Valsts policijas pieņemtajiem lēmumiem šajā resoriskajā pārbaudē. Pagājušajā nedēļā lūgums apmierināts. Lūk, citāts no policijas sniegtās atbildes:

«Izvērtējot I. Vīksnes lūgumu, viņa pieprasītās informācijas apjomu, kā arī, ņemot vērā to, ka I. Vīksne ir viena no personām, uz kuru attiecās resoriskā pārbaude, VP RRP KrPP Izmeklēšanas koordinācijas un kriminālizlūkošanas nodaļa konkrētajā gadījumā saskata pamatu apmierināt I. Vīksnes lūgumu un sniegt pieprasīto informāciju. Pamatojoties uz iepriekš minēto, informējam, ka 14.06.2023. uzsāktā resoriskā pārbaude 31.07.2023. tika pabeigta, pieņemot lēmumu par atteikšanos uzsākt kriminālprocesu.

Ar cieņu, Priekšnieka vietniece Z. Zobena»

Lēmums nav pārsūdzēts. Tātad mūsu argumenti un apsvērumi bija pamatoti.

Joprojām palieku pie pārliecības, ka Glorija Grevcova ir prokremliska vieglas uzvedības deputāte, kurai nav jāatrodas Saeimā, tāpat kā viņas domubiedriem. Viņi ir bīstami Latvijas Republikai.