Psiholoģijas dienu laikā aicina uz diskusijām

[ A+ ] /[ A- ]

Jau septīto gadu Latvijas psihologu biedrība rīko Psiholoģijas dienas, kuru laikā paredzēti vairāki desmiti pasākumu, tostarp lekcijas, semināri un diskusijas. Šogad psiholoģijas dienas ar tēmu «Kas ir un kas nav psiholoģiskā palīdzība Latvijā?» norisinās no 4. līdz 12. oktobrim. Psihologa piedāvātās bezmaksas diskusijas iespējams apmeklēt arī Ogrē un Ikšķilē.

Latvijas Psihologu biedrības vadītāja Edīte Kalniņa norāda, ka Izglītības kvalitātes dienesta mājas lapā Psihologu reģistrā reģistrēts vairāk nekā 800 psihologu. Tomēr joprojām sabiedrībā ir zema izpratne par to, kas ir un kas nav psihologs, kādus pakalpojumus no katras psiholoģijas darbības jomas speciālista ir iespējams iegūt. E. Kalniņa atgādina, ka 2018.gada 1.janvārī stājās spēkā Psihologu likums – pirmais likums, kas regulē psihologu profesionālo darbību Latvijā un tika virzīts un pieņemts ar mērķi, lai sabiedrība saņemtu kvalitatīvus psihologu profesionālās darbības pakalpojumus.

10.oktobrī no pulksten 18. līdz pulksten 19 Ikšķiles vidusskolas konferenču zālē Mg.Psych. Līga Volonte bērnu vecākus aicina uz bezmaksas diskusiju «Digitālo ierīču lietošanas priekšrocības un riski». Diskusijā būs iespēja pārrunāt jautājumus par jaunu ieradumu veidošanu, darbojoties ar digitālajām ierīcēm, zinātnieku pētījumiem un ieteikumiem par bērniem vēlamo laiku pie ekrāniem, to pozitīvo un negatīvo ietekmi, lietderīgajām aplikācijām, kā arī par to, vai interneta vide ir īstenība vai šķitums.

Savukārt 12.oktobrī no pulksten 11 līdz pulksten 12.30 L.Volonte bērnu vecākus uz bezmaksas diskusiju «Kā būt par vecāku 21.gadsimtā. Par prasmīgu viedierīču lietošanu» aicina Ogrē, Mednieku prospektā 19/2, 65.telpā.

Pasākumiem jāpiesakās vismaz divas dienas iepriekš, zvanot uz tālruni 26454016.

Dzintra Dzene