Puriņai un Šteinbergai Eiropas čempionāta bronza

[ A+ ] /[ A- ]

25. jūlijā Liepājā un Grobiņā noslēdzās Eiropas čempionāts basketbolā U-20 sieviešu izlasēm. Latvijas basketbolistes savā pēdējā mačā ar 53:49 pārspēja Francijas izlasi, izcīnot bronzas medaļas. Savu roku panākumu kaldināšanā pielika arī divas mūsējās – ikšķiliete Laura Puriņa un nu jau bijusī ogrēniete un ikšķiliete Anete Šteinberga.

Ceļā uz bronzas panākumu latvietes ar 87:41 sagrāva Zviedriju, ar 68:73 piekāpās Krievijai, ar 90:61 uzvarēja Ukrainu, ar 63:49 – Poliju, ar 70:67 pārspēja Franciju, ar 71:60 pieveica Nīderlandi. Ceturtdaļfinālā mūsējās ar 64:57 uzvarēja turcietes. Pusfinālā pret spānietēm latvietes bija vadībā ar deviņiem punktiem, tomēr slikti aizvadītā mača galotne mūsējām liedza nodrošināt sev vismaz sudraba medaļas. Par vicečempionēm kļuva tieši Spānijas izlase, kas finālā ar 74:75 piekāpās Krievijai. Mūsu meitenes spēlē ar francūzietēm par bronzu parādīja raksturu, atspēlējot 17 punktu deficītu, un uzvarēja ar 53:49. Par šīs spēles varoni var uzskatīt A.Šteinbergu, kura guva 14 punktus, tostarp arī vairākus izšķirošos, un izcīnīja sešas atlēkušas bumbas. L.Puriņas kontā šajā mačā pieci punkti.

Turnīra laikā uzbrūkošas aizsardzes pozīcijā spēlējošā Laura Puriņa katrā spēlē guva vidēji 5,7 punktus, izcīnīja 3,3 atlēkušās bumbas un izdarīja 2,1 rezultatīvu piespēli. Mūsu izlases centrs Anete Šteinberga vidēji spēlē guva 8,3 punktus un savāca 6,3 atlēkušās bumbas. Jāpiebilst, ka gan Anetei, gan Laurai tās ir jau otrās Eiropas čempionāta bronzas medaļas – tāds pats panākums tika izcīnīts arī pērn Polijā.