Rembatē ģimene paliek bez pajumtes, lūdz palīdzību

[ A+ ] /[ A- ]

No Vijas vecāku celtās mājas pēc ugunsnelaimes pāri palikušas tikai mūra sienas un skurstenis – to atjaunot nav vērts…

Plašsaziņas līdzekļi jau informēja, ka 22.novembrī Rembates pagasta centrā bija aizdegusies divstāvu dzīvojamā māja. Lai arī ugunsgrēks tika nodzēsts, mājoklis dzīvošanai vairs nav derīgs, tas būs jānojauc, tādēļ ģimene palikusi bez pajumtes.

Valsts ugunsdzēšanas un glābšanas dienests uz Lielvārdes ielu Rembatē izsaukumu saņēma pulksten 10.38. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji konstatēja, ka deg divstāvu dzīvojamās mājas ārsiena, otrais stāvs un bēniņi 100 m2 platībā. Jāpiebilst, ka, veicot ugunsgrēka dzēšanas darbus, cieta viens ugunsdzēsējs – glābējs, kurš tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Šo paaugstinātās bīstamības ugunsgrēku likvidēt izdevās tikai pulksten 14.55. No ēkas pāri palikušas vien ķieģeļu sienas un skurstenis.

Mājoklī dzīvoja četru cilvēku ģimene – tēvs ar māti, viņu meita un mazmeita. Tēvs ir pirmās grupas invalīds, kurš patstāvīgi nespēj pārvietoties. Saimniece Vija stāsta, ka ugunsgrēks nesen atjaunotajās iekštelpās bijis sliktākais, kas varējis notikt. Nelaimīgās dienas rītā viņa pēkšņi sajutusi dūmu smaku. Gājusi skatīties, kas noticis, un konstatējusi, ka koridors jau pilns ar dūmiem. Izrādījās, ka aizdegusies un jau ar atklātām liesmām deg siena pie skursteņa. Vija zvanījusi gan ugunsdzēsējiem, gan znotam, kurš atsteidzies un palīdzējis ar spaiņiem liet ūdeni uz degošajām sienām. Ugunsdzēsēji arī bijuši ļoti drīz klāt – ne ilgāk, kā pēc 20 minūtēm. Tomēr mēģinājumi māju glābt bijuši velti. Kā Vija saka, labi vēl, ka pašiem izdevies izglābties. Viņa pati tagad nesaprot, kur radusi spēku, lai no degošās mājas iznestu savu vīru, kurš pats nespētu no tās izkļūt. To viņa izdarījusi, tiklīdz pamanījusi aizdegšanos. Vismaz mājas saimniecei ugunsnelaimes iemesli jau skaidri – salaiduma vietā starp skursteni un krāsniņu būvniecības procesā pieļauta rupja kļūda. Jaunā apkures iekārta tikusi uzstādīta pavisam nesen, tagad, iespējams, būšot gara skaidrošanās ar darbu veicējiem.

Bez pajumtes palikušie rembatieši tagad nakšņojot pie radiem un draugiem, bet savs stūrītis tomēr ir un paliek savs. Vija cer, ka pēc krāsmatu novākšanas turpat blakus būs iespējams uzcelt nelielu jaunu namiņu. Vijai ir 11 mazbērni (drīz būs divpadsmitais), kuri bieži ciemojušies pie savas vecmāmiņas Rembatē, jo tur ir liels pagalms, kur izskrieties un parotaļāties. Viņa cer, ka izdosies atkal atjaunot vietu, kur ģimenei pulcēties. Diemžēl nodegusī māja nebija apdrošināta, tādēļ rembatiešiem ļoti vajadzīga līdzcilvēku palīdzība.

Bankas konta Nr. ziedojumiem:

LV73UNLA0091021211170

Vijai Neimanei

Ziedot iespējams arī, zvanot uz tālr. 90067088 (maksa par zvanu – 1,42 eiro).

Ritvars Raits

Ritas Šlusarekas foto