Remigranti atgriežas arī Ogrē

[ A+ ] /[ A- ]

Remigranti atgriežas arī Ogrē

2020.gadā uz dzīvi Rīgas plānošanas reģionā atgriezušies 260 remigrantu, tostarp bērnu, kas ir viens no augstākajiem rādītājiem gada griezumā kopš projekta sākuma 2018.gadā. Visvairāk atgriezušās ģimenes, kurās aug mazi bērni pirmsskolas un sākumskolas vecumā, kā arī gados jauni cilvēki, kuri izvēlējušies pandēmijas laikā atgriezties Latvijā. Gada griezumā reģionā visvairāk cilvēku ir pārcēlušies tieši 2020. gada 4. ceturksnī – 90 remigrantu.

Daina Šulca, remigrācijas koordinatore Rīgas plānošanas reģionā: «Lai arī pandēmijas dēļ pagājušais gads ir bijis vienādi sarežģīts ārvalstīs un Latvijā, remigrantu interese par atgriešanos Latvijā nemazinājās. Tas skaidrojams ar faktu, ka vispārējās nedrošības apstākļos daļa šo cilvēku deva priekšroku Latvijai, kur ir to drošā vide, ģimenes locekļi un draugi. Vienlaikus daļai tieši pandēmija ir bijis kavējošs apstāklis, lai atgrieztos dzimtenē, jo satrauc pandēmijas ietekme uz ekonomiku. Kopumā tika sagatavoti vairāk nekā 660 individuālie piedāvājumi ģimenēm – daļa no tām vēl nav izlēmušas par atgriešanos vai atlikušas savus plānus us šo gadu.»

Lielākā daļa – 66% remigrantu – dod priekšroku Rīgai, taču remigranti atgriežas arī citās Rīgas plānošanas reģiona pašvaldībās – pērn visvairāk atgriezušies Jūrmalā, Siguldā, Ogrē, Tukumā, Salacgrīvā, Engurē, Kandavā, Mārupē, Ropažos, Ādažos u.c. 2020.gadā remigranti visvairāk pārbraukuši no Lielbritānijas, Vācijas, Skandināvijas, Baltkrievijas, Krievijas, Austrijas, Šveices, Dominikānas Republikas, Francijas, ASV, Kanādas, Jaunzēlandes un citām valstīm.

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet! Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!