Rīt Ogrē – filmas «Dvēseļu putenis» īpašais seanss

[ A+ ] /[ A- ]

Kadrs no filmas.

Jau ziņots, ka filma «Dvēseļu putenis», kas pirmizrādi piedzīvoja 8.novembrī, skatītājus aizved 100 gadus senā pagātnē, kad sešpadsmit gadus vecais Artūrs dodas strēlniekos un kopā ar draugiem cīnās par brīvību – pat tad, kad neviens nezina, kurā pusē tā meklējama. Saviļņojošais stāsts ļauj skatītājam pieaugt kopā ar Artūru un jaundibināto Latvijas valsti, vērojot dzīvi ierakumos zēna acīm, pašaizliedzīgi stājoties pretī ienaidniekam, meklējot īstu mīlestību un mācoties novērtēt brīvības cenu.

Režisora Dzintara Dreiberga filma ir ne vien nozīmīgas latviešu vēsturiskās literatūras ekranizējums, bet arī būtisks darbs Latvijas filmu nozarei, pievēršot uzmanību šajā žanrā maz atspoguļotam, bet ļoti svarīgam Latvijas vēstures posmam – Pirmajam pasaules karam un Brīvības cīņām.

Aleksandra Grīna romāna motīvos balstīto filmu «Dvēseļu putenis» visu novembri un decembri demonstrēs ne tikai kinoteātros lielākajās Latvijas pilsētās, bet arī novadu kultūras un tautas namos. Valsts svētku nedēļās kinoteātros visā Latvijā norisināsies vērienīgās kara drāmas īpašie seansi, kuru laikā skatītāji klātienē varēs satikt arī filmas veidotājus. Pirms filmas seansa uz tikšanos ar skatītājiem dosies gan režisors Dzintars Dreibergs, producente Inga Praņevska un operators Valdis Celmiņš, gan aktieri Vilis Daudziņš, Gatis Gāga, Jēkabs Reinis, Raimonds Celms, Ieva Florence-Vīksne, Grēta Trušiņa u. c.

Rīt, 13.novembrī, pulksten 19 filmas «Dvēseļu putenis» īpašais seanss arī Ogres novada kultūras centra Lielajā zālē. Pirms filmas tikšanās ar radošo grupu.

Pētera Vīksnas foto