Rokdarbniecēm jāturpina strādāt

[ A+ ] /[ A- ]

Ogres pensionāru biedrības rokdarbu pulciņa «Kamolītis» vadītāja Broņislava Brokāne stāsta par saviem darbiem.

Ogres pensionāru biedrības rokdarbu pulciņa «Kamolītis» dalībnieces izstādei Ogres Kultūras centrā sarūpējušas ap 400 eksponātu – cimdus, zeķes, plecu lakatus, šalles, jakas, vestes, spilvenus, paklājus un daudz citu ikdienā noderīgu lietu, kas silda arī sirdi un iepriecina acis.

Savukārt par piešķirtajiem līdzekļiem, lai varētu iegādāties materiālus, rokdarbnieces pateicīgas Hipotēku un zemes bankas klientu klubam «Mēs paši».

Ogres Kultūras centra zāle, kas sestdien un svētdien bija atvēlēta izstādei, pulcināja daudz interesentu. Ne mirkli tā nebija tukša. Darbu autores – vaicātas par vienu vai otru eksponātu – labprāt dalījās darbu tapšanas vēsturē un «firmas» noslēpumos.

Parādīt savu prasmi citiem

Visražīgākā autore ir ogrēniete Lonija Purviņa. Viņas pūrā ir 85 darinājumi – šalles, zeķes, čības, sedziņas… Neatpaliek arī Ināra Klipsone ar 68 un Ārija Pāliņa ar 52 darbiem, bet neba jau daudzumā tā sāls, galvenais ir mīlestība un rūpība, ar kādu strādāts. Jakas, plecu apmetņi, pat tamborēta kleita… Suņi, zaķi, tīģeri, eņģelīši…

Ogres pensionāru biedrības rokdarbu pulciņa «Kamolītis» vadītāja Broņislava Brokāne teic: «Savu prasmi gribējām parādīt plašākam skatītāju lokam. Esam izpētījušas, ko senatnē mūsu vecmāmiņas auda. Viņas adīja tik skaistas tautiskas zeķes un cimdus – mēs arī vēlamies darīt ko līdzīgu.»

Prieks neļauj novecot

Ogres Amatniecības vidusskolas direktore Astra Rubene uzskata, ka cilvēkam radoši jāstrādā visu mūžu, jo tas veicina smadzeņu darbību un neļauj novecot – visu laiku ir kas darāms un domājams. Radošs darbs dod prieku un ļauj pilnvērtīgāk dzīvot, un, protams, dod kādu latu klāt pie pensijas.

«Darbi ir jauki un rūpīgi nostrādāti,» teic Astra Rubene, apskatot izstādi. «Bet galvenais – tie darināti ar mīlestību. Aurai ir nozīme. Es, būdama profesionāle, no malas uzreiz varu pateikt, kas ir kas.»

Radošums uzplaukst ģimenē

«Kamolīša» sievas kopā sanāk divas reizes mēnesī un dalās priekā un jaunapgūtās prasmēs. Tā, piemēram, knipelēšanu ogrēnietēm ierādījusi Lidija Ērgle.

Radošums un vēlme radīt skaistumu ap sevi daudzās ģimenēs tiek nodota no paaudzes paaudzē. Aina Daudziņa, kas izstādei piedāvā cimdus ar vidzemnieku rakstiem, lepojas, ka mazmeita Līva Kaprāle studē Latvijas Mākslas akadēmijā un būs tekstilmāksliniece.

Broņislava Brokāne neslēpj prieku par to, ka apmeklētāju netrūkst. Rokdarbniecēm – pieredzes bagātākajai aiz muguras jau 88 gadi – jāturpina strādāt.

Anitas Zeiliņas foto