Saeimas komisija nobalsojusi par Ikšķili Ogres novada sastāvā

[ A+ ] /[ A- ]

Saeimas komisija nobalsojusi par Ikšķili Ogres novada sastāvā

Ritvars Raits

Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisija nolēmusi virkni Pierīgas novadu veidot tieši tajās robežās, kurās to piedāvājusi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM), tostarp – Ikšķiles novadu apvienot ar Ogres, Ķeguma un Lielvārdes novadu. Ikšķiles novada pašvaldības vadība gan vēl nav padevusies. Ikšķilieši joprojām cer uz apvienošanos ar Salaspils novadu, par savu ideju mēģinot pārliecināt Saeimas frakcijas.

Janvāra nogalē Saeimas deputāti izvērtēja Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) priekšlikumu par Ikšķiles novada pievienošanu Salaspils novadam. Uzreiz jāsaka, ka tā bija tikai Ikšķiles novada pašvaldības vadības vēlme, par ko Salaspils novada pašvaldības izdevums «Salaspils Vēstis» norādījis: «Uzsāktā kampaņa par Salaspils un Ikšķiles apvienošanos ir iniciēta tikai un vienīgi no atsevišķām šaurām politiskām grupām savās savtīgās interesēs. Man jums nav jāstāsta, ka līdz šo deputātu viedokļu paušanai būtībā neviens Salaspilī par novada pievienošanu Ikšķilei vispār nebija dzirdējis. Vēl vairāk, par to arī ikšķilieši nekad nav dzirdējuši un nekad nav pauduši kādu viedokli daudzajās Ikšķiles novada rīkotajās akcijās – iedzīvotāju nobalsošanās un citās.» Domes priekšsēdētāja R.Čudara paustajam nepiekrīt Ikšķiles novada pašvaldības vadība, kas savā mājaslapā atbildei publicējusi šādu tekstu: «Ideja par abu novadu apvienošanu radās tieši pēc Ikšķiles novadā organizētās Tautas sapulces 2019.gada 25.novembrī, kurā piedalījās ministrs Juris Pūce. Tika izteikts priekšlikums par šādu savienību, kas no ministra puses tika konceptuāli atbalstīts un izteikts aicinājums konkretizēt iespējamo savienību ar Salaspils novadu, veidojot uz līdztiesības un savstarpēji izdevīgas, cieņpilnas sadarbības pamata kopīgu ekonomiski jaudīgu, perspektīvu novadu, kas robežojas ar Rīgas pilsētu.» Iespējams, ka taisnība ir abām pusēm, jo pieminētā pasākuma laikā tiešām bija tā, ka Ikšķiles novada iedzīvotājs Kaspars Freimanis šādu jautājumu uzdeva VARAM ministram Pūcem, kurš atbildēja, ka tāda iespēja pastāv, protams, ja tādu apvienošanos atbalstītu abas pašvaldības. Kā redzams, Salaspils novada pašvaldība nav ieinteresēta pievienot savai administratīvajai teritorijai Ikšķiles novadu. Pēc ilgākām diskusijām Saeimas deputāti nobalsoja par labu Salaspils robežu nemainīšanai, lemjot Ikšķili iekļaut Ogres novada teritorijā.

Kā liecina vakar, 6.februārī, izplatītā preses relīze, Ikšķiles novada pašvaldības vadība vēl nav padevusies. Tā uzsākusi sarunas ar Saeimas frakciju pārstāvjiem, paužot nostāju pret likumprojektā paredzēto Ikšķiles novada apvienošanu ar Ogres, Ķeguma un Lielvārdes novadiem, nosakot Ogres pilsētu par jaunizveidotā teritoriālā iedalījuma administratīvo centru. Pirmās sarunas notikušas ar «KPV LV» un Jaunās konservatīvās partijas frakciju deputātiem. Ikšķilieši joprojām nav atmetuši cerību «salaulāties» ar Salaspils novadu. Ikšķiles novada domes priekšsēdētāja vietnieks Mariss Martinsons uzsver, ka Ikšķiles un Salaspils novadu savienība tiek saskatīta un uztverta kā divu spēcīgu novadu apvienība, kas būtu valstiski izdevīga.

Šodien, 7.februārī, plānota Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisijas kārtējā sēde, kurā turpinās izskatīt likumprojekta «Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums» pielikumu «Administratīvās teritorijas, to administratīvie centri un teritoriālā iedalījuma vienības – novada pilsētas un novada pagasti», sagatavojot to otrajam lasījumam. Uz šo sēdi esot aicināti arī Ikšķiles novada pašvaldības pārstāvji.

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet!

Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!