Saimenieki aicina arī šogad

[ A+ ] /[ A- ]

Trešdien, 6.martā, pulksten 19.00 Ogres novada sociālā dienesta Dienas centrs «Saime» Ogres Kultūras centrā organizē labdarības pasākumu «Iespēja 2013», kurā uzstāsies un Ogres iedzīvotājus priecēs Goran Gora, Ufo, Gints Cālītis, Fox Lima, Valdis Indrišonoks, trompetists Leons Meinarts, mūziķis un dzejnieks Mareks Sarnovskis un vēl citi mākslinieki.

Dienas centra radošās darbnīcas pārstāvēs senioru muzikālais sastāvs «MusicRent» (solisti Uģis Miezītis, Natālija Fjodorova, Ilze Helmane, bungas Oļegs Upenieks, bass Viktors Soročins, ģitāra un vokāls Nikolajs Moisejevs), jauniešu grupa «Useful», kā arī Dienas centra klientu un brīvprātīgo jauniešu apvienotais ansamblis «Saime». Programmu vadīs Dienas centra atbalsta organizācijas «Lux viridia» jaunieši. Ieeja pasākumā par ziedojumiem.

Pēc koncerta mākslinieki un Saimenieki kopā sanāks uz skatuves, kur varēs viens otram pateikt kādu labu vārdu un nobaudīt Saimenieku ceptos gardumus.

Šī pasākuma mērķismazināt sociālās atstumtības riskus sabiedrībā; uzrunāt sabiedrību par Dienas centra «Saime» vērtībām; piesaistīt līdzekļus Dienas centra sporta un veselības aktivitāšu attīstīšanai, kā arī dienas centra drošības un vides estētikas uzlabošanai.

Dienas centra «Saime» radošajās aktivitātēs ir iesaistītas vairākas sociālās grupas –cilvēki ar intelektuālo invaliditāti, cilvēki ar psihiskām saslimšanām, cilvēki ar kustību un citiem funkcionāliem traucējumiem, jaunieši mūziķi, brīvprātīgie jaunieši, seniori, mākslinieki, bezdarbnieki. Visas šīs grupas vairāk vieno nevis fizisko vai psihisko spēju ierobežojums, bet aizrautība.

Aizrautību raksturo emocionāls stāvoklis, kurā tik dažādās sociālās grupas kļūst atvērtas un ir spējīgas ieklausīties un sadzirdēt. Nākamais solis jau ir vienoties un rīkoties.

Dienas centra klientam tā ir ne tikai iespēja būt vērotājam un pakalpojuma saņēmējam šajā dzīvē, bet arī uzstājoties izbaudīt procesu, ko sniedz IESPĒJA BŪT radītājam, būt devējam un izjust sevi KOPĪBĀ AR CITIEM. Mākslinieki uz skatuves un koncerta apmeklētāji zālē ir vienoti dodot.

Pagājušā gada pasākumu «Iespēja» simbolizēja ziedi. Par saziedotajiem līdzekļiem Dienas centrs iegādājās bungu komplektu Ls 405 vērtībā.

«Iespējas 2013» simbols ir putni. Katrs pasākuma apmeklētājs saņems Dienas centrā darinātu putnu. Putni neprot dziedāt nevīžīgi, pavērojiet – viņi negarlaikojas dziedot, un viņu vienotība ceļā uz mērķi ir apbrīnojama.

«Skataities uz putniem gaisā: ne tie sēj, ne tie pļauj, ne tie sakrāj šķūņos, un jūsu Debesu Tēvs tos baro. Vai tad jūs neesat daudz labāki nekā viņi?» (Mateja 6:26).

Par pasākumā saziedotajiem līdzekļiem plānots iegādāties sporta un veselības aktivitātēm nepieciešamas lietas, kā arī uzlabot Dienas centra vides drošību un estētiku.

Uz tikšanos 6.martā pulksten 19.00 Ogres Kultūras centrā!