Sākas vilku medību sezona, atļauts nomedīt 280 plēsējus

[ A+ ] /[ A- ]

Sākas vilku medību sezona, atļauts nomedīt 280 plēsējus

15.jūlijā, sākās vilku medību sezona. Valsts meža dienests (VMD) noteicis pieļaujamo vilku nomedīšanas apjomu 280 dzīvnieku apmērā. Vilku populācijas stāvoklis Latvijā ir stabils, un medības to nepasliktina.

Vilku medību sezona ilgs līdz noteiktā nomedīšanas apjoma izmantošanai, bet ne ilgāk kā līdz 2022.gada 31.martam.

Vilku medību limitu nepieciešamas noteikt, domājot arī par lauku apvidu iedzīvotājiem un respektējot lauksaimnieku intereses. Ik gadu vilki uzbrūk mājlopiem un mājdzīvniekiem, nodarot lopkopjiem finansiālus zaudējumus. Šogad VMD ziņots jau par 13 apstiprinātiem vilku uzbrukumiem. Medības nodrošina, ka kaitējumi mājlopiem ir pēc iespējas mazāki, kā arī lauku iedzīvotājiem ļauj justies komfortablāk un drošāk. Turklāt vilku medības veicina vilku populācijas labvēlīga aizsardzības stāvokļa saglabāšanu un uzturēšanu, nodrošinot vilka kā vienota un funkcionāla dzīvas dabas komponenta klātbūtni cilvēka apdzīvotās un apsaimniekotās ainavās, palīdzot sabiedrībai sadzīvot ar vilku populāciju un līdzāspastāvēt kopā ar to.

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet! Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!