Sāks skatīt lietu, kurā apsūdzēts A.Briedis un vēl trīs personas

[ A+ ] /[ A- ]

Vakar, 9.septembrī, Zemgales rajona tiesā Ogrē bija paredzēts sākt izskatīt kriminālprocesu, kurā apsūdzība uzrādīta pašvaldības aģentūras «Ogres namsaimnieks» bijušajam direktoram Aigaram Briedim un vēl trim personām – Vjačeslavam Paramonovam, Danam Dombrovskim un Armandam Lūsim.

Aigars Briedis apsūdzēts par krāpšanu, ja tā izdarīta lielā apmērā vai ja to izdarījusi organizēta grupa, kā arī par noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizēšanu. Par krāpšanu apsūdzēti arī visi trīs pārējie tiesājamie. Jāatgādina, ka 2017.gada oktobrī Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde aizdomās par «Ogres namsaimniekam» piederošu naudas līdzekļu izkrāpšanu 90 961 eiro apmērā bija aizturējusi 11 personas, tajā skaitā arī pašvaldības aģentūras trīs vadoša līmeņa darbiniekus. Policija toreiz apgalvoja, ka, visticamāk, izkrāptie naudas līdzekļi tikuši legalizēti, pārskaitot tos uz trešo personu bankas kontiem.

Šo kriminālprocesu izskatīs tiesnese Zeltīte Kusiņa. Interesanti, ka bez šīs tiesas sēdes tiesnese jau ieplānojusi vēl 42 (!) lietas skatīšanas reizes, pēdējā no tām paredzēta 2021.gada 11.janvārī. Vakar, 9.septembrī, paredzētā tiesas sēde notika jau pēc laikraksta nodošanas tipogrāfijā, bet neoficiāla informācija liecina, ka lietu droši vien vēl nebija iespējams skatīt, jo slimo viens no apsūdzēto personu advokātiem.

Ritvars Raits