Sākusies pieteikšanās Nacionālās Skaļās lasīšanas sacensībām

[ A+ ] /[ A- ]

Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Bērnu literatūras centrs aicina skolas un bibliotēkas pieteikties dalībai Latvijas Nacionālās Skaļās lasīšanas sacensībās, kurās 11-12 gadus veci 5.-6.klašu skolēni sacentīsies par ceļojošo kausu un lasīšanas čempiona nosaukumu.

Uzsākot šo lasīšanas kampaņu, LNB Bērnu literatūras centrs vēlas pilnveidot bērnu prasmes izvēlēties piemērotu un interesantu literatūru skaļai lasīšanai, sekmēt interesi par lasīšanu un grāmatām, saliedēt bērnus kopīgām lasīšanas aktivitātēm, kā arī veicināt lasītprieku. Latvijā iniciatīva iecerēta, lai mazinātu skolēniem raksturīgo neadekvāti zemo lasīšanas prasmju pašnovērtējumu.

Skolās un bibliotēkās konkursa pirmā kārta tiks rīkota līdz decembra beigām. Otrais solis būs reģionālais fināls, kas notiks no janvāra līdz aprīlim, bet Nacionālais fināls norisināsies maijā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Uz to tiks aicināts katra reģiona uzvarētājs ar visu savu klasi kā atbalsta komandu. Atgādināsim, ka pagājušajā pavasarī šajā konkursā godpilno trešo vietu ieguva Ogres sākumskolas audzēkne Laura Potaša. Iepriekšējā mācību gadā Ogres reģionā «skaļajā lasīšanā» kopumā iesaistījās nepilni pieci simti skolēnu, bet visas Latvijas līmenī šajā sacensībā piedalījās 11 tūkstoši bērnu. Ideja par lasīšanas kampaņas rīkošanu ir aizgūta no Nīderlandes, kur konkurss norisinās jau vairāk nekā 25 gadus, iesaistot katru gadu ap miljonu skolēnu.

Mūsu novadu ieinteresētajām skolām un bibliotēkām sava dalība sacensībās jāpiesaka līdz 2.decembrim Ogres reģiona Skaļās lasīšanas sacensības kuratorei Gunai Ozolai-Stulpānei Ogres Centrālajā bibliotēkā (guna.stulpane@ocb.lv).

Ritvars Raits