Sapieri iznīcinājuši jau vairāk par 4000 sprādzienbīstamu priekšmetu

[ A+ ] /[ A- ]

Sapieri iznīcinājuši jau vairāk par 4000 sprādzienbīstamu priekšmetu

Ritvars Raits

Ogrē dislocētais Zemessardzes 54.Kaujas atbalsta bataljons ziņo, ka tā Nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas rotas sapieri šā gada pirmajos desmit mēnešos, dodoties uz izsaukumiem visā Latvijā, iznīcinājuši jau vairāk nekā 4000 sprādzienbīstamu priekšmetu. Ražīgs bijis arī oktobris, kad mūsu zemessargi neitralizēja 516 tādus priekšmetus.

Pagājušā mēneša pēdējā nedēļā Nesprāgušas munīcijas neitralizēšanas rotas karavīri saņēma izsaukumu uz Daugavpili, kur tika atrasts iespējams sprādzienbīstams priekšmets. Sprādzienbīstamais priekšmets atradās privātmāju rajonā, tādēļ Valsts policija veica evakuāciju no tuvumā esošajām dzīvojamām mājām, kā arī bloķēja satiksmi. Ierodoties notikuma vietā, Nesprāgušas munīcijas neitralizēšanas rotas karavīri veica priekšmeta apskati un konstatēja, ka tas ir 2.Pasaules kara vācu 7,5 cm artilērijas lādiņš. Šis lādiņš atradās zemē – aptuveni 15 cm dziļumā – netālu no celma, ko bija plānots frēzēt. Sprādzienbīstamais priekšmets tika transportēts uz drošu iznīcināšanas vietu, kur tas tika iznīcināts. Lai gan šis lādiņš nebija šauts, tas tāpat bija bīstams, jo laika zobs bija krietni ietekmējis minētā lādiņa uzspridzināšanas mehānismu.

Šogad mūsu zemessargi neitralizējuši jau 436 sprādzienbīstamus priekšmetus. Oktobrī tika iznīcināti 233 artilērijas lādiņi, 140 mīnmetēju lādiņi, 127 granātas, 11 raķetes, trīs mīnas un divas aviobumbas.

Lai gan lielākā daļa zemes darbu jau apdarīti, joprojām tiek atrasts salīdzinoši daudz sprādzienbīstamu priekšmetu, tāpēc zemessargi atgādina par rīcību, atrodot iespējamu sprādzienbīstamu priekšmetu:

1.Vieta, kurā priekšmeti atrasti, iespēju robežās jānožogo, jāiezīmē (pašus priekšmetus nekādā gadījumā neaiztiekot);

2.Par atradumu jāziņo Valsts policijai, zvanot uz tālruņa numuru 110 un sniedzot atrastā priekšmeta vizuālo raksturojumu;

3.Jārīkojas saskaņā ar saņemtajām instrukcijām, kamēr notikuma vietā ieradīsies mūsu bataljona Nesprāgušas munīcijas neitralizēšanas rotas speciālisti, kas atrastos priekšmetus neitralizēs.

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet! Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!