Sapieriem darba netrūkst arī ziemā

[ A+ ] /[ A- ]

Foto no Zemessardzes 54.KAB arhīva Ventspilī uzietā aviācijas bumba, kas zemē gulējusi kopš Otrā pasaules kara gadiem.

Sapieriem darba netrūkst arī ziemā

Ritvars Raits

Ogrē dislocētās Zemessardzes 54.kaujas atbalsta bataljona Nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas NMN) rotas kareivjiem arī jaunajā gadā darba netrūkst. Janvāris vēl tikai pusē, bet Ogres sapieru palīdzība jau bijusi vajadzīga gan Dobeles novadā, gan Ventspilī.

Kā informē Zemessardzes 54.kaujas atbalsta bataljons, pagājušās nedēļas nogalē NMN rota saņēma izsaukumu uz Dobeles novada Annenieku pagastu, kur meklēšanas vienība «Leģenda» bija uzgājusi 20 sprādzienbīstamus priekšmetus (SBP). Ierodoties notikuma vietā, NMN rotas speciālisti veica apkārtnes apskati un izlūkošanu, atrodot vēl 41 gabalu SBP. Atrastie SBP tika pārvietoti uz drošu iznīcināšanas vietu, kur tie divos piegājienos tika likvidēti.

12.janvārī NMN rotas speciālisti saņēma izsaukumu uz Ventspili, kur būvstrādnieki, rokot kanalizācijas drenāžu, bija uzgājuši Otrā pasaules kara laika aviācijas bumbu. Lādiņš tika atrasts 1,50 m dziļumā, garumā tas sasniedza 70 cm, kā arī bija aptuveni 70 kg smags. NMN rotas speciālisti lādiņu nogādāja drošā iznīcināšanas vietā Saldus novadā, kur to likvidēja.

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet! Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!