Sargāj` savu Tēvu zem`?

[ A+ ] /[ A- ]

Sargāj` savu Tēvu zem`?

Andris Upenieks

Dziesmiņas rindām nav nekādas vainas. Un aktuālas nopietnības šajā sakarā vairāk nekā, paviegli iedomājoties. No 11.augusta līdz 10.novembrim Latvijas – Baltkrievijas pierobežā (Ludzas, Krāslavas, Augšdaugavas novadā un Daugavpils pilsētā) izsludināta ārkārtēja situācija. Lēmumu raksturo trīs būtiski nosacījumi: pirmkārt, robežsardzei tiesības pielietot fizisku spēku un speciālos līdzekļus, lai nekavējoties atgrieztu personu tajā valstī, no kuras tā nelikumīgi šķērsojusi mūsu valsts robežu. Otrkārt, ārkārtas situācijas izsludinātajā teritorijā izvietotajās robežsardzes struktūrvienībās un citās iestādēs nepieņems personu iesniegumus par bēgļa vai alternatīva statusa piešķiršanu. Taisnīgi: ja reiz nelūgts esi nācis, ej, no kurienes esi nācis! Savu nedienu diezgan, bet vēl jāierīko sanatorijas labākas dzīves meklētājiem, kuri Latviju izmanto par tranzīta koridoru ceļā uz laimes zemēm. Treškārt, lēmums par ārkārtas situācijas izsludināšanu pieņemts, ņemot vērā konstatēto Latvijas – Baltkrievijas robežas nelikumīgas pārkāpšanas gadījumu pieaugumu: līdz 9.augustam valsts robežu nelikumīgi šķēršojušas 343 personas.

Loģiski. Bet cik savlaikus sperts tāds izmisuma solis? Žoga gar Baltkrievijas robežu jorojām nav: būvdarbi pirms pāris gadiem apturēti. Iekšlietu ministre Golubeva runā par plāniem nākotnē, bet vajag šodien! Te nesmaržo pēc iespējas izsist savtīgu kapitālu, ja «Jaunās Vienotības» frakcijas vadītājs Ainārs Latkovskis savu sajēgu paudis pagalam dīvaini, ka Valsts kontroles iebildumi par robežas izbūvi bijis lāča pakalpojums valstij, ka likuma gars svarīgāks par tā burtu. Neskatoties uz vairākiem kriminālprocesiem, naudas šķērdēšanai robežas izbūvē vajadzēja turpināties? Mērķis attaisno arī nekrietnus līdzekļus? Grūti šādu apgalvojumu apgriezt otrādi – pēc taisnības? Ja būvdarbi ritētu godīgi, cauri skatāmi, atbilstoši likuma burtam un garam, iespējams, darbi būtu pabeigti! Bet tagad atkal pie sasitas siles.

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet! Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!