Saskaitīties vēl var līdz 10. jūnijam

[ A+ ] /[ A- ]

Lai gan tautas skaitītāji, kuri kopš 17. marta apciemoja iedzīvotājus viņu mājokļos, savu darbu maija pēdējā dienā beidza, tie, kas vēl nav paguvuši pieskaitīties, līdz 10. jūnijam to var izdarīt internetā, Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) Informācijas centrā vai arī kādā no reģionālajiem tautas skaitīšanas vadīšanas un koordinācijas centriem (RVKC).

CSP Tautas skaitīšanas projekta vadītāja asistente, Ogres RVKC pārstāve Zane Bērziņa skaidro, ka iedzīvotāji līdz 10. jūnijam var ierasties Ogres RVKC un kopā ar tautas skaitītāju aizpildīt tautas skaitīšanas anketu. Ogres RVKC atrodas Ogrē, Brīvības ielā 48 (bijušajā Ogres novada domes ēkā). Te darba dienās strādās no pulksten 14 līdz pulksten 18, bet sestdienās no pulksten 10 līdz pulksten 14. Informācija par citu RVKC atrašanās vietām un darba laikiem pieejama mājas lapas www.tautasskaitisana.lv sadaļā «Kontakti».

Līdz 10.jūnija pulksten 24 iedzīvotāji tautas skaitīšanas anketu var aizpildīt arī internetā. Saskaitīties internetā var tie, kas iepriekš tautas skaitīšanas anketu nav aizpildījuši ne internetā, nedz arī kādā citā veidā. Tautas skaitīšanas anketu var aizpildīt mājas lapā www.tautasskaitisana.lv, kur ir izvietots aicinājums «SASKAITIES ŠEIT». Z.Bērziņa atgādina, ka iedzīvotājiem jāsniedz informācija par stāvokli, kāds tas bijis 2011. gada 1. martā.

Lai autentificētos tautas skaitīšanas interneta anketas vietnē, papildus «Citadeles», «DnB NORD Bankas», «Latvijas Krājbankas», «SEB bankas» un «Swedbank» identifikatoriem būs iespējams izmantot arī «Nordea Bank Finland Plc» Latvijas filiāles identifikatorus. Tāpat kā iepriekš, otra iespēja autentificēties tautas skaitīšanas interneta anketas vietnē būs ar elektronisko parakstu. Lai nerastos pārpratumi attiecībā uz elektroniskā paraksta lietošanu, CSP darbinieki skaidro, ka šā paraksta izmantošanai ir nepieciešams viedkartes lasītājs. Tādēļ nebūs iespējams izmanot virtuālo eParakstu, jo ar to nevar pieslēgties pie citu pakalpojumu sniedzēju sistēmām, tajā skaitā arī pie tautas skaitīšanas interneta anketas.

Neskaidrību gadījumā iedzīvotāji var zvanīt pa bezmaksas informatīvo tālruni: 80000777 vai rakstīt uz e – pastu: tautasskaitisana@csb.gov.lv.

Līdz 30. maijam tautas skaitīšanas pirmajā un otrajā posmā kopumā iegūtas ziņas par 1,9 miljoniem iedzīvotāju. Iepriekšējā tautas skaitīšanā, kas norisinājās 2000. gadā, tika saskaitīti 2,38 miljoni valsts iedzīvotāju.